niedziela, 21 lipca

Jak informuje Bloomberg, były prawnik Apple, Gene Levoff, został skazany na karę grzywny i cztery lata w zawieszeniu za wykorzystywanie poufnych informacji. Levoffowi groziło do dwóch lat więzienia, ale uniknie kary.

Rolą Levoffa w Apple było zapewnienie, że pracownicy Apple przestrzegają zasad firmy dotyczących wykorzystywania poufnych informacji, w tym na egzekwowaniu „okresów karencji” w związku z raportami o wynikach finansowych Apple,. Sam jednak ostatecznie popełnił przestępstwo, które miał ścigać.

Ze względu na swoje stanowisko Levoff miał dostęp do wyników finansowych Apple, zanim były one podawane do publicznej wiadomości. Wykorzystywał te informacje do kupowania akcji Apple przed lepszymi od oczekiwanych wynikami i sprzedawania akcji, gdy były one słabsze od oczekiwanych. Levoff zarobił w ten sposób około 277 tysięcy dolarów i uniknął strat w wysokości około 377 tysięcy dolarów, zanim został zwolniony przez Apple w 2018 roku.

W czerwcu ubiegłego roku Levoff przyznał się do sześciu zarzutów oszustw związanych z papierami wartościowymi w związku z wykorzystywaniem poufnych informacji, a wczoraj zapadł w tej sprawie wyrok. Oprócz czterech lat w zawieszeniu, Levoff zapłaci około 604 tysiące dolarów.

Prokuratorzy federalni argumentowali, że Levoff powinien zostać osadzony w więzieniu za wykorzystywanie poufnych informacji, aby odstraszyć innych członków kadry kierowniczej korporacji od popełniania podobnych przestępstw. Sędzia nadzorujący sprawę stwierdził jednak, że nie uważa tego za konieczne, ponieważ Levoff stracił pracę i nie będzie już miał możliwości wykonywania zawodu prawnika.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx