poniedziałek, 27 czerwca

Na potrzeby zbliżającej się aukcji charytatywnej Sotheby mającej wesprzeć fundację Product (RED), wiceprezes Apple ds. projektowania Jony Ive i projektant Marc Newson stworzyli jedyny w swoim rodzaju komputer Mac Pro, łączący ten radykalny, cylindryczny kształt nowego Mac Pro z błyszczącym, czerwonym wykończeniem, który pasuje do stylu innych, czerwonych produktów produkowanych dla wsparcia fundacji przez firmę Apple.

Na stronie aukcji, wartość tego komputera Mac Pro jest szacowana na 40 000 – 60 000 dolarów, i tak jak reszta produktów specjalnie zaprojektowanych na tą okazję, zostanie on sprzedany na aukcji w dniu 23 listopada. Nie jest jasne, czy Mac Pro będzie dostępny dla kupującego w tym samym dniu, po tym jak Apple ogłosił, że ​​nowe komputery Mac Pro trafią do konsumentów w grudniu.

Specyfikacje czerwonego Mac Pro nie są wymienione na stronie aukcji, ale oryginalny Mac Pro, którego cena w Stanach Zjednoczonych zaczyna się od 2 999 dolarów jest dostępny w różnych konfiguracjach. Podstawowa wersja obejmuje procesor 3.7 Ghz quad-core Intel Xeon E5, grafikę AMD FirePro D300 Dual GPU, 12 GB pamięci RAM i dysk  flash 256 GB PCIe.

Modele z wyższej półki rozpoczynają od 3 999 dolarów, a dodatkowo na zamówienie można skonfigurować go z 8-rdzeniowym lub 12-rdzeniowym procesorem Xeon E5, grafiką AMD FirePro D700, do 64 GB pamięci RAM i do 1 TB pamięci masowej flash.

Ive i Newson współpracowali również przy wielu innych produktach na potrzeby aukcji, w tym nad jedynym w swoim rodzaju aparatem Leica i złotymi słuchawkami EarPods. Wpływy z aukcji trafią do fundacji Product (RED), długoletniego partnera firmy Apple. Apple zebrał od 2006 roku do tej pory 65 milionów dolarów na cele charytatywne.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx