poniedziałek, 27 czerwca

Podczas wczorajszej konferencji finansowej podsumowującej wyniki firmy Apple za trzeci kwartał kalendarzowy i czwarty kwartał finansowy 2013 roku, Peter Oppenheimer – wiceprezes ds. finansów poinformował, że Apple będzie oferować pakiet iWork, iLife i kolejne aktualizacje systemu OS X za darmo w przyszłości.

Po OS X Mavericks, który został wydany w ostatni wtorek firma Apple ogłosiła, że ​​po raz pierwszy w historii aktualizacja systemu OS X będzie dostępna dla klientów bez dodatkowych opłat. W tym czasie nie było jasne, czy zmiana ta będzie jednorazowa czy zostanie wprowadzona jako standard dla przyszłych aktualizacji.

Ponadto, oprócz zapewnienia systemu Mavericks za darmo, Apple daje także bezpłatne licencje swoich aplikacji czyli pakietu iWork i aplikacji iLife dla użytkowników, którzy zakupili nowy komputer Mac lub urządzenie z systemem iOS i będzie nadal dostarczać oprogramowanie bezpłatnie w przyszłości.

„Chcieliśmy, aby wszyscy nasi klienci mieli dostęp do naszego najnowszego oprogramowania i korzystali z ich najlepszych funkcji” powiedział Oppenheimer.

To bardzo dobre posunięcie ze strony Apple i na pewno dające wiele do myślenia największemu konkurentowi czyli Microsoftowi. Darmowe, legalne oprogramowanie w postaci systemu i podstawowego pakietu biurowego może być sporą zachętą dla przyszłych nabywców komputerów Mac.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx