sobota, 13 lipca

Najnowsze wersje Findera w systemie MacOS oferują nową, przydatną funkcję Szybkie czynności, gdzie znaleźć możemy m.in automatyczną funkcję usuwania tła z dowolnego obrazu lub zdjęcia.

Może to się okazać przydatne dla projektantów i programistów, ale też dla zwykłego użytkownika, który będzie chciał usunąć tło z obrazu i zamienić go w przezroczysty plik PNG.

Aby usuwanie tła działało dobrze i przyniosło najlepsze rezultaty najlepiej się sprawdzą obrazki z wyraźnym pierwszym planem – osobą, zwierzęciem, przedmiotem. Dla bardziej skomplikowanych zdjęć, gdzie pierwszoplanowe obiekty są podobnego koloru co tło efekt może być różny. I nie ma się temu co dziwić.

A oto co i jak musicie zrobić aby usunąć tło ze zdjęcia w Finderze:

  • w Finderze znajdźcie obraz lub zdjęcie, z którego chcecie usunąć tło
  • kliknijcie prawym przyciskiem myszy w plik i z powijalnego menu wybierzcie „Szybkie czynności”
  • wybierzcie „Usuń tło”
    usuwanie-tla-zdjecia-macos-finder
  • Poczekajcie chwilę na przetworzenie obrazu, wkrótce przezroczysty plik PNG tego samego pliku pojawi się w tym samym folderze z nazwą „Tło usunięte(oryginalna nazwa pliku).png”

Finalny efekt możecie szybko podejrzeć klikając w nowo powstały plik.

usuwanie-tla-zdjecia-Mac

Szybkie czynności w Finderze macOS oferują wszelkiego rodzaju wygodne narzędzia do pracy z obrazami i plikami, niezależnie od tego, czy chodzi o konwertowanie obrazów, takich jak WebP do JPG, łączenie plików w pliki PDF, obracanie filmów lub wiele innych funkcji, a Szybkie czynności można także stworzyć całkowicie pod siebie.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx