wtorek, 18 czerwca

Apple prawdopodobnie nie pracuje nad nową wersją swojego mniejszego głośnika HomePod mini twierdzi Mark Gurman z Bloomberga.

W swoim najnowszym newsletterze „Power On” Gurman wyjaśnił, że jego zdaniem Apple „nie pracuje aktywnie” nad następcą HomePoda mini. Tłumaczy to faktem, że właśnie wydany większy HomePod nie zawiera w istocie aż tak poważnych zmian i funkcji, których nie posiada model mini. Tym samym firma nie widzi potrzeby aby go aktualizować.

‌HomePod mini‌ został wypuszczony w październiku 2020 roku wraz z premierą iPhone’a 12. Niecałe pół roku później Apple wycofał większego HomePoda pozostawiając model mini jako jedyny inteligentny głośnik firmy aż do tego tygodnia, kiedy Apple ponownie wypuścił pełnowymiarową wersję HomePoda.

Nowo wprowadzony HomePod oferuje wiele funkcji, które wcześniej były dostępne wyłącznie w HomePodzie mini, w tym chip serii S z Apple Watch, ultraszerokopasmowy układ U1, czujnik temperatury i wilgotności oraz większą podświetlaną powierzchnię dotykową od krawędzi do krawędzi.

W sierpniu 2022 roku Gurman powiedział, że Apple rozważa wprowadzenie w przyszłości zaktualizowanej wersji HomePoda mini, ale nie podał konkretnych ram czasowych ani szczegółów dotyczących potencjalnych nowych funkcji. Powiedział, że jest mało prawdopodobne, aby aktualizacja była „super imponująca”, sugerując, że jakiekolwiek zmiany w modelu mini byłyby niewielkie, choć teraz wszystko wskazuje na to, że plany zostały odłożone.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx