niedziela, 16 czerwca

cydia6hits

W rozmowie z  Forbes, administrator Cydia appstore Jay Freeman ujawnił, że jailbreak evasiOn zostały zainstalowany 800 000 razy w ciągu sześciu godzin od jego wydania w poniedziałek.

Przez wtorek, Cydia została zainstalowana już 1,7 miliona razy, a według wykresu opublikowanego przez Freemana, Cydia miała 14 000 odsłon na minutę w godzinach szczytu pobierania.

Zapotrzebowanie na jailbreak spowodowało zwiększony ruch na serwerach, powodując, że serwer Freemana był przeciążony kilka razy. Aby lepiej zobrazować kwestię, były momenty pobierania z Cydii 1200 plików na minutę.

EvasiOn jest pierwszym znaczącym jailbreak’iem od powszechnie stosowanego swobodnego jailbreaka Redsn0w iOS 5.1.1. Hacking urządzeń Apple jest bardzo dokładnym i szczegółowym procesem, dlatego podejmują się go nieliczni.

Według Davida Wang, jednego z czterech programistów evad3rs, program korzysta z co najmniej pięciu odrębnych, nowych błędów w firmowym kodzie iOS. (Dla porównania, to o jeden więcej niż Stuxnet, robak stworzony przez Amerykański organ bezpieczeństwa do zniszczenia Irańskich obiektów jądrowych).

Jailbreak evasiOn to pierwszy swobodny jailbreak dla iPhone’a 5 oraz innych urządzeń z systemem iOS 6.x. EvasiOn jest dostępny dla OS X, Windowsa i Linuxa na stronie evasi0n lub w naszej zakładce „Jailbreak”.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx