piątek, 24 maja

Oczekuje się, że Apple nie wypuści składanego iPhone’a wcześniej niż w 2023 roku, a rok 2024 jest nawet bardziej prawdopodobną datą twierdzi analityk wyświetlaczy Ross Young.

Plotki o składanym iPhonie ucichły w ostatnich miesiącach, ale wciąż istnieją dowody na to, że Apple pracuje przynajmniej nad prototypami składanych urządzeń. We wrześniu 2020 roku zasugerowano, że Samsung dostarczył Apple próbki składanych wyświetlaczy do celów testowych, a także pojawiły się pogłoski, że Apple współpracuje z LG Display.

W maju analityk Apple, Ming-Chi Kuo, powiedział, że Apple pracuje nad wypuszczeniem składanego iPhone’a z 8-calowym elastycznym wyświetlaczem OLED w 2023 roku, ale od tego czasu niewiele donosił o pracach Apple nad składanymi urządzeniami. Bloomberg w styczniu poinformował, że Apple rozpoczął „wczesne prace” nad składanym iPhonem, ale rozwój w tym czasie nie wyszedł poza wyświetlacz.

Kuo wierzy, że składane smartfony staną się „must-have” wszystkich głównych marek smartfonów, a Samsung coraz mocniej pracuje nad udoskonaleniem opcji składanych smartfonów. Na początku tego roku Samsung zaprezentował Galaxy Z Fold3, trzecią iterację swojego składanego smartfona.

Pierwsze urządzenia Galaxy Fold od Samsunga posiadały masę problemów, ale Samsung miał trzy lata na wyeliminowanie błędów z niewielką konkurencją w dziedzinie składanych smartfonów. Jeśli Apple zdecyduje się wypuścić składany smartfon w 2023 lub 2024 roku, będzie musiał konkurować z Samsungiem, firmą, która ma teraz kilkuletnie doświadczenie w zakresie składanych urządzeń.

Kuo powiedział wcześniej, że Apple będzie musiał rozwiązać „kluczowe problemy z technologią i masową produkcją”, aby wypuścić składanego iPhone’a do 2023 roku, więc nie byłoby zaskoczeniem, gdyby technologia została opóźniona do 2024 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx