sobota, 20 kwietnia

Wydany w tym tygodniu system iOS 15.2 umożliwia użytkownikom resetowanie i wymazywanie zablokowanego w wyniku zapomnianego hasła ekranowego iPhone’a lub iPada bez konieczności łączenia się z komputerem Mac lub Windows PC.

Jak opisuje najnowszy dokument pomocy, iOS i iPadOS 15.2 dodają nową opcję „Wymaż urządzenie”, gdy urządzenie jest zablokowane w wyniku wielu nieudanych prób wprowadzenia hasła urządzenia. Po naciśnięciu „Wymaż urządzenie” użytkownicy są proszeni o potwierdzenie swojej tożsamości za pomocą hasła Apple ID, co powoduje całkowite usunięcie i zresetowanie urządzenia.

Nowa opcja jest mile widzianym dodatkiem i odejściem od poprzedniej metody, która wymagała od użytkowników przełączenia swojego iPhone’a lub iPada w tryb DFU i przywrócenia za pomocą Findera na Macu lub iTunes w Windows.

Jedynym ważną uwagą jest to, że zgodnie z nową metodą w iOS 15.2 urządzenie musi mieć przed zablokowaniem aktywne połączenie Wi-Fi lub włączone dane komórkowe. Jeśli nie, użytkownik nie będzie mógł połączyć się z siecią i będzie zmuszony powrócić do poprzedniej metody.

iOS 15.2 i iPadOS 15.2 zawiera wiele nowych funkcji, w tym nowy raport o prywatności aplikacji, funkcję Spacek cyfrowy, zmiany w działaniu makra w iPhone 13 i nie tylko.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx