czwartek, 18 lipca

Według najnowszego raportu Bloomberga, Apple rozpoczął „wczesne prace” nad iPhonem ze składanym wyświetlaczem. Chociaż testy składanego iPhone’a już się rozpoczęły, Apple nie podjął jeszcze decyzji o wypuszczeniu urządzenia ze składanym wyświetlaczem.

Prace rozwojowe nie wyszły jeszcze poza wyświetlacz, a Apple nie ma w swoich laboratoriach w pełni składanych prototypów iPhone’a. Podobnie jak składane smartfony innych firm, składany iPhone pozwoliłby Apple na stworzenie większego wyświetlacza w obudowie, która nadal mieści się w kieszeni.

Apple rozważa kilka rozmiarów składanych ekranów, w tym taki, który rozkłada się do rozmiaru podobnego do 6,7-calowego wyświetlacza w iPhonie 12 Pro Max. Mówi się, że projekty Apple mają „w większości niewidoczny zawias” z elektroniką umieszczoną za wyświetlaczem, a nie dwoma panelami oddzielonymi widocznym zawiasem.

Bloomberg sugeruje, że premiera składanego iPhone to prawdopodobnie „jeszcze lata” lub „ostatecznie może nigdy nie zostać wprowadzony”, a Apple koncentruje się głównie na aktualizacjach swoich flagowych iPhone’ów i iPadów, które pojawią się w 2021 roku.

Planowane na ten rok modele iPhone’a 13 nie powinny zawierać większych zmian konstrukcyjnych, ponieważ ostatnie modele iPhone’a odznaczały się znaczącą zmianą technologiczną i projektową. Mówi się, że inżynierowie Apple uważają iPhone’y z 2021 roku za wersję „S” modeli z 2020 roku. Apple w przeszłości stosował nomenklaturę „S” od lat, w których modele iPhone’a zawierały więcej drobnych aktualizacji.

Chociaż oczekuje się, że zmiany w wyglądzie będą niewielkie, to Apple testuje ekranowy czytnik linii papilarnych Touch ID, który oznaczałby poważną zmianę w systemach biometrycznych używanych przez Apple w urządzeniach flagowych od czasu premiery iPhone’a X.

Czytnik odcisków palców byłby dostępny jako dodatek do Face ID i byłby wygodny dla użytkowników iPhone’a, którzy nie mogą odblokować swoich iPhone’ów za pomocą funkcji rozpoznawania twarzy podczas korzystania z masek.

Apple rozważał również usunięcie portu ładowania dla niektórych modeli iPhone’a na rzecz ładowania bezprzewodowego i wydaje się, że jest to coś, co nadal jest rozważane w stosunku do iPhone’ów z 2021 roku.

Raport Bloomberga potwierdza również, że AirTags mają zostać wypuszczone w 2021 roku i powtarza plotki o iPadzie Pro, które sugerują, że Apple pracuje nad zaktualizowaną wersją z mini-wyświetlaczem LED i szybszym procesorem.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx