piątek, 12 kwietnia

Apple ma w przyszłych planach wypuszczenie iPhone’a z wyświetlaczem microLED wynika z dzisiejszego raportu opublikowanego przez DigiTimes na podstawie informacji z łańcucha dostaw.

Ta technologia wyświetlania pozwoliłaby na wyższą jasność, mniejsze zużycie energii, lepszy współczynnik kontrastu i inne korzyści w porównaniu z obecnymi wyświetlaczami OLED iPhone’a.

Płatny raport twierdzi, że Apple Watch Ultra będzie pierwszym urządzeniem Apple, które przejdzie na microLED, a kolejnymi będzie iPhone i iPad:

Począwszy od Apple Watch, Apple planuje dalsze wprowadzanie wyświetlaczy microLED do iPhone’a i iPada. Niektóre źródła z branży IT przewidują, że Apple Watch Ultra nie będzie już korzystał z istniejącego wyświetlacza OLED do końca 2024 lub 2025 r., ponieważ zostanie on zastąpiony samodzielnie opracowanym przez Apple wyświetlaczem microLED.

W związku z tym, że technologia microLED trafi do Apple Watch Ultra nie wcześniej jak w 2025 roku, pierwszy iPhone, który zastosuje tę technologię, prawdopodobnie zostanie wprowadzony na rynek za kilka lat. Oczekuje się, że wszystkie cztery modele iPhone’a 15, które pojawią się jeszcze w tym roku, będą wyposażone w wyświetlacze OLED.

W międzyczasie Apple wciąż kończy przejście na wyświetlacze OLED. Pierwszym urządzeniem Apple z wyświetlaczem OLED był pierwszy zegarek Apple Watch, a następnie iPhone X, a pierwsze modele iPada i Maca z wyświetlaczami OLED mają zostać wprowadzone na rynek w przyszłym roku. Przejście na microLED prawdopodobnie będzie przebiegać w podobny sposób, od mniejszych do większych urządzeń.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx