poniedziałek, 28 listopada

Apple rozważa podobno ideę wprowadzenia rysika kompatybilnego z iPhone’em, który mógłby być kolejną wersją Apple Pencil, który obecnie obsługiwany jest jedynie przez iPada Pro. Plotka pochodzi ze źródeł branżowych, rozmawiających z The Korea Herald. Twierdzą oni, że inżynierowie Apple „niedawno pracowali” nad nowym urządzeniem iPhone „z cyfrowym piórem”, co ma umożliwić jego wprowadzenie w 2019 roku.

Źródła informują, że rysik iPhone’a może posiadać technologię superkondensatora dla korzystniejszej ceny, w przeciwieństwie do rysików Galaxy Note firmy Samsung, które oparte są na technologii rezonansu elektromagnetycznego, która wymaga zainstalowania dodatkowych elementów panelu pod wyświetlaczem smartfona. Według źródeł branżowych „Typ superkondensatora jest tańszy w porównaniu z rysikiem EMR. Ma również bardziej dokładne odwzorowanie uczucia pisania”.

Apple rozważa coś, co jego założyciel Steve Jobs zdecydowanie odrzucił – dodanie rysiku do telefonu iPhone, według źródeł branżowych z 13 października.

„Apple przygotowuje się do wypuszczenia takiego telefonu już w 2019 roku”, powiedziały źródła dla The Investor pod warunkiem zachowania anonimowości. „Jest także w fazie rozmów nad współpracą z kilkoma producentami rysików.”

Apple Pencil wprowadzono dwa lata temu w listopadzie 2015 roku wraz z 12,9-calowym iPadem Pro. Pierwszy rysik Apple został zaprojektowany specjalnie do pracy z iPadem Pro i daje użytkownikom poczucie używania prawdziwego pióra lub ołówka z czujnikami, które determinują orientację i kąt Apple Pencil oraz czułość nacisku umożliwiającą mocniejsze lub lżejsze pociągnięcia piórem.

Były prezes Apple Steve Jobs zasłynął ze swojego negatywnego stosunku do rysika w iPhone’ie, kiedy to podczas prezentacji pierwszego iPhone’a powiedział: „Kto chce rysik? Musisz go nosić i odkładać, a zaraz potem go zgubisz. Nikt nie chce rysika. ”

Zarząd firmy Apple i obecny prezes Tim Cook wielokrotnie unikali słowa rysik nazywając „Apple Pencil” przez lata ołówkiem, a Cook podczas zeszłorocznego wywiadu powiedział, że „wprowadziliśmy ołówek a nie rysik”. Dyrektor Generalny Apple oświadczył dalej: „Myślę, że Steve pokochałby” Apple Pencil, a nawet wspominał o ołówku, który może potencjalnie wspierać iPhone’a w przyszłości: „jeśli kiedykolwiek widziałeś, co można stworzyć na telefonie iPhone lub iPad z tym ołówkiem to jest naprawdę niewiarygodne „.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx