piątek, 1 lipca

W czwartek Samsung oficjalnie zaprezentował swojego nowego Galaxy Note 9 z wyświetlaczem o przekątnej 6,4 cala. Chociaż Samsung wyposażył go w najnowszy chipset Qualcomm Snapdragon 845 oraz 6 GB lub 8 GB pamięci RAM to pierwsze testy wykazały, że pomimo tego wciąż jest za iPhone’em X.

Jak podkreślił Tom’s Guide,, który testował Galaxy Note 9 z 6 GB pamięci RAM, iPhone X był w stanie wyjść na prowadzenie w większości testów porównawczych.

W testach Geekbench 4, iPhone X był w stanie pokonać wszystkie inne urządzenia z wynikiem 10 357. Dla porównania Galaxy Note 9 osiągnął wynik 8 876, a OnePlus 6 9 088.

Geekbench 4 mierzy ogólną wydajność, a Note 9 pokazał solidną wydajność w teście wielowątkowym. Note 9 osiągnął wynik 8 876, co jest znacznie lepszym wynikiem niż Note z zeszłego roku. Pokonał również Pixel 2 XL, ale ten telefon działa na starszym chipie Snapdragon 835, podobnie jak Note 8.

Tymczasem w teście benchmarkowym Slingshot Extreme, który jest „jednym z najbardziej wymagających testów graficznych w mobilnym arsenale 3DMark”, Galaxy Note 9 ponownie został pokonany. Tym razem na szczycie znalazł się OnePlus 6 z wynikiem 5 124, a iPhone X osiągnął wynik 4 994. Note 9 osiągnął wynik 4 639.

Jednak jednym z obszarów, w którym Galaxy Note 9 dobrze radzi sobie jest wyświetlacz. Panel AMOLED urządzenia zarejestrował imponujące 224 procent przestrzeni barw sRGB, co jest znacznie lepsze niż 128,6 % iPhone’a X. Tymczasem Note 9 emitował także jasność 604 nity, co jest jaśniejsze od 574 nitów iPhone’a X.

Testy porównawcze nie są ostatecznymi wynikami wszystkich smartfonów, ale wyniki te są pozornie najnowszymi dowodami na to, że integracja sprzętu i oprogramowania iPhone’a jest nie do pobicia.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx