sobota, 4 lutego

Serwis 9to5Mac donosi, że kod ukryty wewnątrz iOS 7 sugeruje, że następna generacja iPhone’a może zawierać nowy tryb pracy kamery o nazwie „Mogul”, dający możliwość nagrywania wideo z prędkością 120 klatek na sekundę.

Według naszych analiz i testów kodu, „Mogul” to funkcja w trakcie rozwoju, która umożliwia iPhone’owi do przechwytywania wideo w tempie wyjątkowo szybkim i dokładnym. Konkretnie, nasze badania wskazują, że funkcja może pozwolić iPhone’owi na nagrywanie wideo z prędkością 120 (FPS) klatek na sekundę. Rozdzielczość w jakiej taki film 120 fps mógłby być zapisany jest obecnie niejasna.

Przechwytywanie wideo z prędkością 120 fps pozwoliłoby użytkownikom iPhone’ów na tworzenie filmów „slow motion”. Tryb ten wymaga klatek wideo wychwytywanych w szybkim tempie, które następnie pojawiają się wolniej odtwarzane w standardowej prędkości.

Wiele kamer takich jak GoPro Hero3 daje możliwość nagrywania filmów w trybie ” slow motion”. Popularny telefon Samsunga, flagowy Galaxy S4, także zawiera taką funkcję. Chociaż kod nie sugeruje rozdzielczości trybu Mogul, to nagrywanie w prędkości 120 fps często wymaga niższej rozdzielczości. Film poniżej pokazuje nagranie wideo w 120 fps wykonane aparatem Samsung Galaxy.

https://www.youtube.com/watch?v=mz8AbqWgMJM

Podczas testowania trybu Mogul przez 9to5Mac nie mogli oni włączyć go na iPhone’ie 5 ze względu na nieobsługiwany sprzęt, co sugeruje, że może być on przeznaczony dla przyszłego iPhone’a. Tak jak Siri została zarezerwowana dla iPhone’a 4S, tak Mogul może być zastrzeżony dla iPhone’a 5S.

Po tym jak iPhone zyskiwał coraz większą popularność jako urządzenie fotograficzne, Apple ciężko pracuje, aby poprawić aparat, stale dodając nowe funkcje, takie jak tryb panoramy i kontrolę migawki za pomocą przycisku głośności. W każdym nowym modelu iPhone’a wciąż podwyższana jest rozdzielczość i jakość aparatu.

Od Apple oczekuje się podobnego ulepszenia do aparatu iPhone’a 5S. Liczymy, że tym razem zobaczymy 12-megapikselową tylną kamerę i lepsze możliwości zdjęć nocnych oraz wspomniany powyżej tryb Mogul. iOS 7 przynosi również szereg usprawnień aparatu dla deweloperów, w tym pełne możliwość przechwytywania obrazu o prędkości 60 klatek na sekundę. Zarówno iOS 7 jak i iPhone 5S mają zadebiutować jeszcze tej jesieni.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx