poniedziałek, 23 maja

Google Maps iOS

Na swojej konferencji w maju tego roku Google zapowiedział ulepszenie swoich usług kartograficznych, zapowiadając zupełnie nowe wrażenia zarówno dla użytkowników komputerów stacjonarnych jak i znaczące ulepszenia do firmowych aplikacji mobilnych, w tym aplikacji na iPada.

Dzisiaj Google ogłosił, że odnowiona mobilna aplikacja Mapy jest teraz dostępna na smartfony z systemem Android, a aktualizacja wersji na iOS nastąpi „już wkrótce”. Wśród ulepszeń zamieszczonych w tym wydaniu znaleźć możemy:

Przeglądanie: Przeglądanie jest szybsze i łatwiejsze i pozwala wizualnie przeglądać i odkrywać nowe miejsca, nawet bez wpisywania. Wystarczy dotknąć pola wyszukiwania, aby zobaczyć karty przedstawiające wspaniałe miejsca do jedzenia, picia, noclegu i sklepy.

Ulepszona nawigacja: Oprócz aktualnych warunków drogowych, dodaliśmy dwie nowe funkcje, które pomogą Ci poruszać się w ruchu. Teraz możesz zobaczyć raporty z problemów na drodze, które można dotknąć, aby zobaczyć szczegóły incydentu. Kiedy jesteś w drodze, Google Maps również poinformuje Cię, kiedy lepsza trasa stanie się dostępna i przekieruje użytkownika do celu szybciej. Ta funkcja jest dostępna tylko na Androida i już wkrótce na iOS.

Zaprojektowana dla tabletów: profesjonalne projekt na tablety łączy wszystkie cechy tej nowej aplikacji do tabletów z systemem Android i iPadów, co sprawia, że ​​odkrywanie świata w zaciszu własnego salonu znacznie bardziej płynne i przyjemne.

Apple oczywiście zastąpił Mapy Google jako domyślną usługę mapową na swoich urządzeniach mobilnych wraz z iOS 6, rozwijając swoją własną aplikację, która początkowo została ostro skrytykowana. Po tej akcji Apple w celu rozwiązania problemu mapowania, Google wypuścił do App Store samodzielną aplikację Google Maps na iPhone’a w grudniu ubiegłego roku.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x