środa, 24 lipca

Według analityka Apple, Ming-Chi Kuo, modele iPhone’a 16, które zostaną wprowadzone na rynek jeszcze w tym roku, nie będą miały żadnych „znaczących zmian konstrukcyjnych”.

Kuo powiedział również, że jest mało prawdopodobne, aby Apple oferował „bardziej wszechstronne” funkcje generatywnej sztucznej inteligencji do czasu premiery iPhone’a 17 najwcześniej w przyszłym roku.

„Oczekuje się, że Apple nie wprowadzi na rynek nowych modeli iPhone’a ze znaczącymi zmianami konstrukcyjnymi i bardziej wszechstronnym/zróżnicowanym ekosystemem/aplikacjami GenAI najwcześniej do 2025 roku” – napisał Kuo w dzisiejszym poście na blogu Medium.

Kuo uważa, że składana konstrukcja wyświetlacza i generatywne funkcje sztucznej inteligencji to obecnie dwa z największych trendów w topowych smartfonach i uważa, że dostawy iPhonów mogą spaść w 2024 roku, ponieważ Apple nie wprowadził jeszcze produktów skupiających się na tych obszarach.

Jedną z godnych uwagi zmian sprzętowych, o których mówi się w przypadku iPhone’a 16, jest dodanie tak zwanego przycisku „przechwytywania” umożliwiającego wykonywanie czynności związanych z nagrywaniem filmów. Według najnowszego raportu przycisk będzie reagował na nacisk i dotyk. Na przykład z raportu wynika, że użytkownicy będą mogli przybliżać i oddalać w aplikacji Aparat, przesuwając przycisk w lewo i w prawo, ustawiać ostrość lekkim naciśnięciem i rozpoczynać nagrywanie wideo mocniejszym naciśnięciem.

Oczekuje się, że wyższej klasy modele iPhone’a 16 Pro i iPhone’a 16 Pro Max będą wyposażone w większe wyświetlacze o przekątnej 6,3 cala i 6,9 cala w porównaniu z wyświetlaczami 6,1 cala i 6,7 cala w iPhone’ach 15 Pro i iPhone 15 Pro Max.

Czy nowy przycisk i większy wyświetlacz to istotne zmiany? Okaże się już we wrześniu

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx