wtorek, 25 czerwca

Apple zaprezentował dziś iPhone’a 15 Pro i ‌iPhone’a 15 Pro‌ Max, swoje najnowsze flagowe smartfony. Urządzenia wyposażone są w szereg nowych funkcji, w tym lekką tytanową konstrukcję, czip A17 Pro i wiele innych.

Nowa tytanowa obudowa ma szczotkowane wykończenie i sprawia, że iPhone jest lżejszy niż jakikolwiek poprzedni model Pro, a jednocześnie ma większą trwałość. Ramka ma wyprofilowaną krawędź, dzięki czemu wygodniej leży w dłoni. Ramki wokół wyświetlacza są również znacznie węższe.

‌iPhone 15 Pro‌ ma przycisk czynności zamiast przełącznika wyciszenia. Naciśnięciem i jego przytrzymaniem użytkownicy mogą przełączać się między trybem dzwonka a wyciszeniem, a dotykowa informacja zwrotna wskazuje zmianę stanu. Użytkownicy mogą przełączać się między różnymi czynnościami, co pozwala im rozpocząć nagrywanie notatek głosowych, uruchomić aparat, aktywować ulubioną dostępność lub funkcję lub uruchomić skrót.

Apple-iPhone-15-Pro-lineup-color-lineup-geo-230912_big.jpg.large_2x

Nowe urządzenia wyposażone są w czip A17 Pro, wykonany po raz pierwszy w procesie 3-nanometrowym. A17 Pro ma sześciordzeniowy procesor, zapewniający dwukrotnie większą wydajność i czterokrotnie większą efektywność niż A16 Bionic. Posiada dwukrotnie szybszy 16-rdzeniowy silnik neuronowy, który przyspiesza uczenie maszynowe, takie jak dokładniejsza autokorekta lub wyciąganie obiektu z obrazu. Może przetwarzać do 35 bilionów operacji na sekundę.

A17 Pro zawiera zupełnie nowy procesor graficzny zaprojektowaną przez Apple. Apple twierdzi, że jest to największa zmiana w historii procesorów graficznych Apple, skupiająca się na wydajności i oszczędności energii, obsłudze złożonych aplikacji oraz nowych funkcjach renderowania. Oferuje 4x szybszy ray tracing.  Na iPhonie 15 Pro miłośnicy gier mogą sięgać po konsolowe tytuły niewidziane dotąd na smartfonach, takie jak Resident Evil Village, Resident Evil 4, Death Stranding i Assassin’s Creed Mirage.

iPhone 15 Pro ma ulepszony system aparatu. Główny aparat ma większy czujnik, nową powłokę redukującą odblaski obiektywu, lepszą wydajność przy słabym oświetleniu w trybie portretowym i nocnym, szeroki zakres ogniskowych i wiele więcej. Teleobiektyw w ‌iPhonie 15 Pro‌ Max oferuje 5-krotny zoom optyczny przy ogniskowej 180 mm z czujnikiem większym o 25%. Kamera ultraszerokokątna ma nową powłokę antyrefleksyjną, a także ulepszony tryb nocny i Smart HDR.

iPhone 15 Pro, podobnie jak standardowe modele iPhone’a 15, ma tryb portretowy nowej generacji, który automatycznie wykrywa, czy w kadrze znajduje się obiekt, umożliwiając przełączenie do trybu portretowego po zrobieniu zdjęcia. Pojawiły się także nowe narzędzia do kontroli ostrości i głębi, umożliwiające przenoszenie ostrości z jednej osoby na drugą po zrobieniu zdjęcia. Ulepszono także tryb nocny, a funkcja Smart HDR pozwala urządzeniu jednocześnie uchwycić niebo i obiekt.

‌iPhone 15 Pro‌ jest wyposażony w czip Ultra Wideband drugiej generacji firmy Apple, który umożliwia innym urządzeniom wyposażonym w ten czip łączenie się z nawet z 3 razy większej odległości, a znajomym, którzy udostępniają Ci swoją lokalizację, lokalizowanie kierunkowe jak AirTag.

Poprawiono również Jakość dźwięku połączeń dzięki bardziej zaawansowanemu modelowi uczenia maszynowego, który priorytetowo traktuje głos. Opierając się na funkcji Alarmowe SOS przez satelitę, możliwe jest teraz połączenie się z satelitą w celu uzyskania pomocy drogowej.

Modele iPhone’a 15 Pro są wyposażone w port USB-C do ładowania i przesyłania danych. A17 Pro obsługuje prędkość transferu do 10 Gb/s za pomocą kabla USB 3.

‌iPhone 15 Pro‌ jest dostępny w czterech kolorach: tytan czarny, tytan biały, tytan błękitny i tytan naturalny. Ceny iPhone’a 15 Pro‌ zaczynają się od 5999 złotych co jest o 500 złotych mniej w stosunku do ceny iPhone’a 14 Pro.  Ceny iPhone’a 15 Pro‌ Max zaczynają się od 7199 złotych z pamięcią 256 GB. Przedsprzedaż telefonów wystartuje już w najbliższy piątek o godzinie 14.00 a do oficjalnej sprzedaży trafią od 22 września.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx