poniedziałek, 22 kwietnia

W najnowszym dokumencie wsparcia (dostępnym na razie tylko w języku angielskim) Apple podał kilka dodatkowych szczegółów na temat portu USB-C znajdującego się we wszystkich modelach iPhone’a 15.

Po pierwsze, Apple powiedział, że wszystkie modele iPhone’a 15 mogą ładować zegarek Apple Watch, etui AirPods lub inne małe akcesoria podłączone do portu USB-C z mocą do 4,5 W. Choć Apple ogłosił już wcześniej tę możliwość, to do tej pory nie podał informacji o mocy.

Z dokumentu wynika również, że iPhone 15 Pro i Pro Max obsługują USB 3.2 Gen 2, zapewniając prędkość przesyłania danych do 10 Gb/s. Apple również już o tym informował, ale teraz dokładna specyfikacja została potwierdzona. Przewód USB-C dołączony do modeli iPhone’a 15 Pro obsługuje prędkości USB 2, więc aby uzyskać większą prędkość, potrzebny jest zakup przewodu o wyższej specyfikacji.

Jak wcześniej informowaliśmy, w dokumencie poinformowano, że wszystkie modele iPhone’a 15 wspierają DisplayPort w celu strumieniowania wideo w rozdzielczości do 4K HDR na zewnętrznym wyświetlaczu lub telewizorze za pomocą obsługiwanego kabla USB-C na DisplayPort lub adaptera. Jednak w przeciwieństwie do wybranych modeli iPadów z funkcją Centrum uwagi, iPhone nie ma rozszerzonego trybu wyświetlania.

Modele iPhone’a 15 Pro obsługują także nagrywanie wideo ProRes bezpośrednio na zewnętrzną pamięć masową w rozdzielczości do 4K i 60 klatek na sekundę.

Aby podłączyć iPhone’a 15 do pojazdu wyposażonego w port USB-A w celu przewodowego korzystania z CarPlay, Apple twierdzi, że klienci mogą skorzystać z kabla USB-C na USB-A.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx