czwartek, 25 kwietnia

Wraz z wprowadzeniem do iPhonów 15 i iPhonów 15 Pro portu ładowania USB-C zamiast portu Lightning, możliwe jest używanie telefonu do bezpośredniego ładowania słuchawek AirPods lub Apple Watch.

Do ładowania akcesoriów z iPhone’a będziecie oczywiście potrzebować odpowiedniego kabla USB-C na USB-C oraz słuchawek AirPods Pro 2 z etui ładującym USB-C lub krążka ładującego USB-C do Apple Watch, ale jest to przydatne funkcja, która nie była dostępna w Lightning.

Apple podkreślił nową funkcjonalność podczas wczorajszej konferencji ponieważ komputerów Mac ze złączem USB-C można było używać do ładowania słuchawek AirPods i Apple Watch, ale nowością jest ładowanie ich bezpośrednio z iPhone’a.

Jeśli w słuchawkach AirPods lub Apple Watch wyczerpie się bateria, a nie macie dostępu do ładowarki, wygodnie jest mieć możliwość wykorzystania baterii iPhone’a w celu doładowania, zamiast nosić ze sobą cały pakiet baterii.

USB-C zapewnia inne udogodnienia, takie jak możliwość użycia tego samego kabla ładującego do komputerów Mac, iPadów, iPhone’ów i innych akcesoriów USB-C. W modelach iPhone 15 Pro zapewnia on także większą prędkość transferu USB 3 do 10 Gb/s, pod warunkiem, że używacie odpowiedniego kabla. Modele iPhone’a 15‌ są ograniczone do szybkości ładowania USB 2, takiej samej jak w przypadku portu Lighting.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx