wtorek, 25 czerwca

Według Andrew Cunninghama z Ars Technica nowy iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max firmy Apple są wyposażone w „całkowicie standardowy” port USB-C bez żadnych ograniczeń dotyczących kabli i akcesoriów.

W przypadku poprzednich iPhonów ze złączem Lightning Apple ograniczał funkcjonalność niektórych kabli i akcesoriów, które nie są certyfikowane w ramach programu „Made for iPhone”. Krążyły pogłoski, że Apple może zastosować podobne ograniczenia do portu USB-C w modelach iPhone’a 15, ale ten raport potwierdza, że tak nie jest.

Podobnie jak w przypadku iPadów i komputerów Mac z portami USB-C, w raporcie stwierdzono, że wszystkie istniejące kable USB, ładowarki i akcesoria będą normalnie działać z modelami iPhone’a 15.

Jak zauważono w raporcie, nadal możliwe jest, że Apple uruchomi program certyfikacji „Made for iPhone” dla akcesoriów do iPhone’a z portem USB-C, ale wygląda na to, że niecertyfikowane akcesoria będą dobrze działać z tymi urządzeniami.

Wszystkie cztery modele iPhone’a 15 są wyposażone w port USB-C, różnią się jednak szybkością przesyłania danych. Tańsze iPhone’y 15 i iPhone 15 Plus są ograniczone do prędkości przesyłania danych przez USB 2.0 do 480 Mb/s, co równa się Lightning, podczas gdy modele iPhone’a 15 Pro obsługują prędkość przesyłania danych przez USB 3 do 10 Gb/s.

Apple od wczoraj przyjmuje zamówienia przedpremierowe na wszystkie cztery modele iPhone’a 15. Urządzenia trafią oficjalnie do sprzedaży w piątek, 22 września.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx