wtorek, 18 czerwca

Po udanej premierze linii iPhone 12 w zeszłym roku, Apple na pewno będzie chciał powtórzyć ten sukces również w tym roku. I choć coraz częściej mówi się, że tegoroczne iPhone’y 2021 mogą posiadać większe baterie, mniejsze wycięcia ekranu i lepszą wydajność to okazuje się, że sam wyświetlacz może mieć dodatkowo funkcję always-on.

W najnowszym wydaniu swojego cotygodniowego biuletynu Power On, dziennikarz Bloomberga, Mark Gurman prezentuje, czego klienci mogą oczekiwać od tegorocznego iPhone’a. Według Gurmana, zgodnie z wcześniejszymi przeciekami o pojemnościami baterii, nowe iPhone’y będą wyposażone w większe baterie, które mogą być używane do zasilania wyświetlaczy z częstotliwością odświeżania 120 Hz i być może również z trybem always-on inspirowanym Apple Watch.

W najnowszych modelach Apple Watch wyświetlacz może pozostać włączony przy niższej jasności i zmiennej częstotliwości odświeżania. Dzięki temu użytkownicy mogą przez cały czas widzieć tarczę zegarka. Gurman twierdzi, że Apple może wprowadzić podobną funkcjonalność do iPhone’a z 2021 roku, umożliwiając klientom wyświetlanie na ekranie informacji, takich jak godzina, data i powiadomienia.

Wszytko to byłoby możliwe dzięki zastosowaniu wyświetlaczy LTPO, które mogą wydajnie zasilać wyświetlacz przez cały czas przy niższej jasności, bez znaczącego wpływu na żywotność baterii.

Wyświetlacze OLED LTPO, które mają znaleźć się w wyższych modelach iPhone’a 13, umożliwiłyby również włączenie częstotliwości odświeżania 120 Hz. Od dawna mówi się, że Apple wprowadzi technologię 120 Hz ProMotion do swojego iPhone’a. Pomimo powszechnych plotek o tym, że zadzieje się to w iPhone’ie 12 tak się jednak nie stało. W tej sytuacji wprowadzenie tej funkcji wydaje być pewne w tegorocznych wyższych modelach iPhone’a 13.

Poza lepszą wydajnością, bardziej zaawansowanymi wyświetlaczami i ulepszonymi możliwościami aparatu, atrapy modeli nadchodzącej linii iPhone’a 13 ujawniają bardzo niewiele zmian konstrukcyjnych dla nowych iPhone’ów. Apple w zeszłym roku ponownie wprowadziło płaski wygląd iPhone’a, a iPhone 13 będzie opierał się na tym samym wyglądzie. Nowe iPhone’y będą jednak nieco grubsze i cięższe, aby pomieścić bardziej zaawansowane wyświetlacze i większe baterie.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx