niedziela, 19 maja

Apple dokonał kilku zmian konstrukcyjnych w ofercie iPhone’a 13, a nowe urządzenia nadal mają wytrzymałą przednią warstwę ceramiczną chroniącą wyświetlacz, szklany tył i płaskie krawędzie z boku.

Allstate Protection Plans przeprowadził jeden ze swoich corocznych testów upadków na iPhone’ach 13 i 13 Pro i stwierdził, że dzięki podobnym rozwiązaniom konstrukcyjnym modele iPhone’a 13 są pod względem trwałości porównywalne z modelami iPhone’a 12.

W teście upadku ekranem w dół bez obudowy iPhone 13 przetrwał jedno upuszczenie z niewielkimi uszkodzeniami, ale pękł w górnych i dolnych rogach w drugim teście upuszczenia. iPhone 13 Pro pękł na dole w pierwszym teście upadku i są to te same wyniki, które można zobaczyć w przypadku modeli iPhone 12.

W teście upadku na tył, iPhone 13 przetrwał prawie bez uszkodzeń, wykazując tylko drobne pęknięcia wzdłuż jednej z kamer i w rogu. iPhone 13 Pro rozbił się po jednym upuszczeniu i ponownie wyniki te pokrywają się z wynikami, które Allstate Protection Plans zanotował w przypadku iPhone’a 12 i 12 Pro.

W tym roku Allstate Protection Plans dodał również testy upadku w etui, aby sprawdzić, jak dobrze chronione są iPhone’y w silikonowych i skórzanych etui MagSafe firmy Apple.

W silikonowym etui iPhone 13 przetrwał trzy upadki z rzędu z niewielką rysą na obiektywie aparatu. W teście upadku ekranem w dół iPhone 13 pękł przy drugim upuszczeniu.

W skórzanym etui iPhone 13 Pro przetrwał trzy upadki bez uszkodzeń po upuszczeniu „na plecy”, ale pękł przy pierwszym upuszczeniu ekranem w dół.

Oczywiście test to tylko test. To co dzieje się z telefonem iPhone 13, gdy zostanie on upuszczony w prawdziwym świecie jest wynikową wielu czynników. Będzie to zależne od wysokości z której zostanie upuszczony, materiału, na który spadnie, miejsca, w którym iPhone zostanie uderzony i wielu innych. Te demonstracje niekoniecznie wskazują na to, co się stanie, gdy telefon zostanie upuszczony w rzeczywistym użytkowaniu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx