sobota, 20 kwietnia

Na dzień przed oficjalnym startem przedsprzedaży nowych modeli iPhone’a 13 w sieci pojawił się już pierwszy wynik Geekbench nowego urządzenia. Test porównawczy wydajności GPU iPhone’a 13 Pro pokazuje znaczny wzrost wydajności w porównaniu do iPhone’a 12 Pro poprzedniej generacji.

IPhone 13 Pro roboczo nazwany iPhone14,2 uzyskał wynik 14216 w kategorii Metal, co stanowi 55-procentowy wzrost w porównaniu z wynikiem 9123 w kategorii Metal uzyskanym przez telefon iPhone 12 Pro.

iphone-13-pro-geekbench

Modele iPhone 13 są wyposażone w układ A15 z 6 rdzeniami procesora, w tym dwa rdzenie wydajności i cztery rdzenie energooszczędności. Zarówno urządzenia iPhone 13, jak i iPhone 13 Pro mają ten sam procesor, ale istnieją różnice, jeśli chodzi o GPU. iPhone 13 i 13 mini są wyposażone w 4-rdzeniowy procesor graficzny, podczas gdy wyższej klasy iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max mają 5-rdzeniowy procesor graficzny.

Apple nazwał układ A15 z 5-rdzeniowym procesorem graficznym w modelach Pro „najszybszym na świecie układem do smartfonów” i twierdzi, że zapewnia „do 50% wyższą wydajność graficzną niż jakikolwiek inny układ w smartfonach”. Biorąc pod uwagę różnicę zademonstrowaną w punktacji Metal, wydaje się to być dość realne, ponieważ A15 w modelach Pro przewyższa A14. Benchmark potwierdza również, że modele Pro wyposażone są w 6 GB pamięci RAM. iPhone 13 i 13 mini mają 4 GB pamięci RAM.

Obecnie nie ma jeszcze dostępnych Benchmarków standardowych modeli iPhone 13, więc nie wiemy, jak on wypada w porównaniu z poprzednią generacją A14. Apple niewiele powiedział o procesorze A15 i zamiast porównywać go do A14 informuje, że jest „do 50% szybszy” niż konkurencja.

iPad mini ma ten sam układ A15 z 5-rdzeniowym procesorem graficznym, który znajduje się w modelach iPhone 13 Pro, więc możemy oczekiwać on niego tej samej wydajności graficznej.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx