sobota, 13 kwietnia

Apple zaprezentował właśnie kolejną, szóstą generację iPada mini z większym wyświetlaczem Liquid Retina o przekątnej 8,3 cala — w czterech kolorach.

Wyposażony w zupełnie nowy chip A15 Bionic, nowy iPad mini zapewnia do 80 procent wyższą wydajność niż poprzednia generacja, co czyni go najbardziej wydajnym iPadem mini w historii. Nowy port USB-C umożliwia szybszą łączność, a modele komórkowe 5G zapewniają bardziej elastyczne mobilne przepływy pracy. Nowe zaawansowane aparaty, Centrum Uwagi i obsługa Apple Pencil (2. generacji) umożliwiają użytkownikom nowe sposoby robienia zdjęć i filmów, komunikowania się z bliskimi.

Dzięki zaawansowanym technologiom, takim jak jasność 500 nitów, szerokiej gamie kolorów P3, antyrefleksyjnej powłoce ekranu, True Tone i pełnej laminacja, zdjęcia i filmy będą bardziej żywe. Nowe poziome głośniki stereo w połączeniu z nowym wyświetlaczem zapewniają wspaniałe wrażenia podczas oglądania filmów.

Całkowicie przeprojektowano wygląd nowego iPada mini, który nawiązuje teraz wyglądem do iPada Air. Dzięki przeniesieniu Touch ID do górnego przycisku zasilania iPada mini zyskał on większą powierzenię ekranu równo rozłożonego na całym froncie urządzenia. Touch ID zapewnia tę samą łatwość obsługi i bezpieczne uwierzytelnianie, które użytkownicy znają i kochają — do odblokowywania iPada mini, logowania się do aplikacji lub korzystania z Apple Pay. iPad mini obsługuje teraz Apple Pencil (2. generacji), który łączy się magnetycznie z iPadem mini w celu bezprzewodowego ładowania i parowania.

iPad mini zyskał ogromny wzrost wydajności dzięki nowemu chipowi A15 Bionic, dzięki niezwykle wydajnej konstrukcji, która zapewnia całodzienny czas pracy na baterii. 6-rdzeniowy procesor zapewnia 40-procentowy skok wydajności, a 5-rdzeniowy procesor graficzny zapewnia 80-procentowy skok wydajności grafiki w porównaniu z poprzednią generacją iPada mini. A15 Bionic w iPadzie mini radzi sobie nawet z najbardziej wymagającymi zadaniami — od bogatych graficznie gier po profesjonalne aplikacje. Dzięki dużej wydajności i kompaktowej konstrukcji iPad mini jest najlepszym narzędziem, które użytkownicy mogą zabrać ze sobą wszędzie.

Funkcja Centrum Uwagi z iPada Pro jest teraz dostępna w iPadzie mini, dzięki czemu użytkownicy mogą prowadzić jeszcze bardziej wciągające rozmowy wideo. Zaktualizowany przedni aparat ultraszerokokątny z nowym czujnikiem 12 MP i znacznie większym polem widzenia umożliwia funkcję Centrum Uwagi, która automatycznie przesuwa kamerę, aby użytkownicy byli w zasięgu jej wzroku podczas poruszania się. Gdy dołączają się do rozmowy inne osoby, kamera również je wykrywa i płynnie oddala, aby łatwo włączyć je do rozmowy.

Tylny aparat jest teraz wyposażony w czujnik 12 MP z funkcją Focus Pixels i większą przysłoną, aby rejestrować ostre, żywe zdjęcia. Tylny aparat posiada również lampę błyskową True Tone, idealną do robienia zdjęć przy słabym oświetleniu.

Dzięki technologii 5G dostępnej teraz w iPadzie mini użytkownicy mogą zrobić jeszcze więcej dzięki szybszej łączności bezprzewodowej w podróży. Technologia 5G umożliwia iPadowi mini osiągnięcie maksymalnej prędkości do 3,5 Gb/s w idealnych warunkach. W połączeniu z ciągłą obsługą Gigabit LTE i eSIM, iPad mini oferuje niesamowitą elastyczność, gdy użytkownicy muszą się połączyć. Wi-Fi 6 zapewnia również jeszcze szybsze połączenia Wi-Fi.

Apple_iPad-mini_6gen

iPad mini jest teraz wyposażony w port USB-C umożliwiający transfer danych do 5 Gb/s, czyli 10 razy szybciej niż poprzednia generacja. Łączy się również z szeroką gamą akcesoriów USB-C, w tym aparatami i pamięciami zewnętrznymi oraz wyświetlaczami o rozdzielczości do 4K. USB-C umożliwia przepływ pracy z wejściem i wyjściem o dużej przepustowości zarówno dla zwykłych użytkowników, jak i kreatywnych profesjonalistów.

Nowy iPad mini można zamawiać od dzisiaj w sklepie internetowym Apple, a w sklepach będzie dostępny od piątku, 24 września. Cena nowego iPada mini zaczyna się od 2599 złotych.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx