sobota, 20 kwietnia

Według analityka Barclays Andrew Gardinera i trzech jego pracowników, iPhone’y 13, które mają zostać wprowadzone na rynek pod koniec tego roku, będą „prawdopodobnie” oprócz funkcji Face ID wyposażone również w skaner linii papilarnych wbudowany pod wyświetlaczem w celu uwierzytelnienia.

W udostępnionej dzisiaj notatce badawczej analitycy dodali, że modele iPhone’a 13 będą miały mniejsze wycięcie ekranu (notche), a skaner LiDAR pozostanie w tym roku ograniczony do modeli iPhone’a 13 Pro, co jest zgodne z informacjami udostępnionymi przez znanego analityka Apple Ming-Chi Kuo na początku tego miesiąca. Barclays powiedział, że jego badania są przynajmniej częściowo oparte na „szeroko zakrojonych rozmowach branżowych” z dostawcami w ostatnich tygodniach.

Analitycy uważają, że mniejsze wycięcie ekranu w modelach iPhone 13 będzie wynikiem „ściślej zintegrowanej wersji obecnego systemu oświetlenia strukturalnego” dla Face ID, dodając, że „większa zmiana” prawdopodobnie nastąpi w 2022 roku. I tu znów mamy zgodność z wcześniejszymi przewidywaniami Kuo, który uważa że pierwsze iPhone’y z punktową kamerą w wyświetlaczu mogą się pojawić w 2022 roku.

O powrocie Touch ID ze skanerem linii papilarnych pod wyświetlaczem słyszeliśmy już kilkukrotnie. W grudniu 2019 roku Kuo powiedział, że Apple planuje wypuścić iPhone’a wyposażonego zarówno w Face ID, jak i skaner linii papilarnych pod wyświetlaczem w 2021 roku, ale w swojej notatce badawczej na początku tego miesiąca nie wspomniał o tej funkcji.

Mark Gurman z Bloomberga i Joanna Stern z The Wall Street Journal twierdzili również, że Apple przynajmniej testuje skaner linii papilarnych pod wyświetlaczem dla modeli iPhone’a 13, więc czas pokaże, czy ta funkcja jednak się w nim pojawi.

Analitycy Barclays jako pierwsi stwierdzili, że Apple planuje zaprzestać dodawania ładowarki do iPhone’ów. W przeszłości dokładnie ujawnili również, że True Tone pojawi się na iPhone’ach 8 i iPhone’ach X, o usunięciu przejściówki do gniazda słuchawkowego w modelach iPhone XS i iPhone XR oraz usunięciu 3D Touch we wszystkich modelach iPhone’a 11.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx