piątek, 2 czerwca

Według nowej prognozy analityka Ming-Chi Kuo, Apple planuje wypuszczenie na rynek topowego iPhone’a bez złącza Lightning czyli z ładowaniem tylko bezprzewodowym w drugiej połowie 2021 roku.

Fragment noty badawczej Kuo z TF International Securities:

Apple wprowadzi więcej różnic między modelami z wyższej półki i z najwyższej półki. Skorzysta na sprzedaży najwyższej klasy modelu iPhone’a. Spośród nowych modeli iPhone’ów w 2021 oczekujemy, że najwyższej klasy model wyeliminuje port Lightning i zapewni całkowicie bezprzewodową obsługę.

Wcześniej w 2021 roku Kuo spodziewa się wypuszczenia na rynek przez Apple tak zwanego „iPhone’a SE 2 Plus” z konstrukcją pełnoekranową, ale bez Face ID, co wpłynie na jedynie niewielkie wycięcie w ekranie. Zamiast tego Touch ID zostanie wbudowany w przycisk zasilania, zgodnie z Kuo:

Apple wypuści iPhone’a SE2 Plus w pierwszej połowie 2021 roku. Przewidujemy, że rozmiar wyświetlacza wyniesie 5,5 lub 6,1 cala. Ten model przyjmie projekt pełnoekranowy. Obszar wycięcia będzie mniejszy z powodu braku obsługi Face ID. Touch ID zostanie zintegrowany z przyciskiem zasilania, który znajduje się z boku.

Raport analityków JPMorgan z początku tego tygodnia informował, że Apple będzie zmierzać w kierunku półrocznego cyklu wydawania iPhone’a, aby pomóc w wyrównaniu sprzedaży. W połączeniu z raportem Kuo wygląda na to, że Apple może zmierzać w kierunku trendu tańszych iPhone’ów każdej wiosny i topowych iPhone’ów każdej jesieni.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx