poniedziałek, 27 maja

Chociaż kod w iOS 16 wskazuje, że iPad nie będzie działał jako centrum zarządzania akcesoriami inteligentnego domu to rzecznik Apple powiedział dziś The Verge, że iPad w rzeczywistości nadal będzie mógł być używany jako centrum domowe, ale z zastrzeżeniem – nie będzie obsługiwał nowej architektury, która zostanie wprowadzona jeszcze w tym roku.

Rzecznik powiedział, że Apple planuje „wprowadzić nową architekturę”, co może odnosić się do Matter, nowego standardu inteligentnego domu, który pozwoli na lepszą interoperacyjność między inteligentnymi urządzeniami domowymi różnych firm i producentów. Oczekuje się, że Apple wprowadzi obsługę Matter jeszcze w tym roku.

iOS 16 i iPadOS 16 będą nadal obsługiwać iPada jako centrum domowe bez utraty funkcjonalności. Wraz z tymi wersjami aplikacja Home wprowadzi nową architekturę, zapewniającą jeszcze wydajniejsze i bardziej niezawodne działanie. Ponieważ iPad nie będzie obsługiwany jako centrum domowe z nową architekturą, użytkownicy, którzy polegają na iPadzie w tym celu, nie muszą aktualizować architektury Dom i mogą nadal korzystać ze wszystkich istniejących funkcji.

Użytkownicy, którzy używają iPada jako urządzenia do zarządzenia inteligentnym domem będą musieli unikać aktualizacji do nowej architektury, która będzie dostępna jako uaktualnienie w ustawieniach aplikacji Dom w aktualizacji iOS 16 i iPadOS 16.

Apple już wyjaśnił, że iPady nie będą kompatybilne z Matter, ponieważ strona zapowiadająca iOS 16 stwierdza, że akcesoria Matter opierają się na Apple TV 4K lub HomePodzie jako centrum domowym, bez wzmianki o iPadzie. Podsumowując, na razie iPad może być używany jako centrum domowe, ale prawdopodobnie zmieni się to jeszcze w tym roku dzięki przyszłym aktualizacjom iOS 16.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx