piątek, 14 czerwca

Nowy iPad mini Retina posiada ten sam 64-bitowy procesor A7 użyty w iPadzie Air i iPhone’ie 5S, który oferuje znacznie lepszą wydajność niż chip A5 w pierwotnym modelu iPada mini.

Według nowych wskaźników Geekbench 3, iPad mini Retina pracuje na procesorze 1.3 GHz, podobnie jak iPhone 5S. IPad Air ma jednak procesor 1,4 GHz co daje mu lekką przewagę wydajności w stosunku zarówno do iPhone’a 5S jak i nowego iPada mini.

IPad Mini Retina zdobył 1390 punków w teście single-core i 2512 w teście multi-core, co jest podobnym wynikiem jak iPhone 5S (1399/2523), ale niższym niż iPad Air który zdobył odpowiednio 1466/2856. W porównaniu do wyników 261/493 oryginalnego iPada mini, iPad mini Retina dokonał niesamowitego wzrostu prędkości działania.

Nie jest jasne, dlaczego mini taktowany jest zegarem 1,3 GHz zamiast 1,4 GHz jak iPad Air, ale użytkownicy w codziennym użyciu zapewne nie zauważą niewielkich różnic prędkości. Możliwe jest, że Apple wybrał niższą prędkość zegara w iPadzie mini do poprawy żywotności baterii lub zmniejszenia wydzielania ciepła w mniejszej obudowie.

IPad mini Retina trafił do sprzedaży dziś w nocy i jest dostępny w sklepie Apple Store Online.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx