czwartek, 11 lipca

W iOS 18, iPadOS 18 i macOS Sequoia, Apple odświeży sekcję iCloud w ustawieniach konta Apple (dawniej Apple ID). Przeprojektowany interfejs oferuje te same funkcje, ale dzięki sekcji „zapisano w iCloud” łatwiej jest teraz sprawdzić, jak wykorzystywana jest przestrzeń dyskowa.

„Zapisano w iCloud” zastępuje „Aplikacje używające iCloud” i zapewnia więcej informacji na pierwszy rzut oka. Zamiast jedynie wyświetlać informację, czy iCloud jest włączone dla danej aplikacji, można będzie teraz zobaczyć, ile miejsca zajmują wiadomości, ile notatek jest przechowywanych, ile zdjęć znajduje się w iCloud i wiele więcej.

Dotknięcie każdej sekcji pozwala na uzyskanie szczegółowych informacji i narzędzi do zarządzania pamięcią, z których większość była dostępna wcześniej. Chociaż główny interfejs nie pokazuje już, na co przypada większość miejsca w iCloud według typu pliku, dotknięcie paska „Pamięć” wyświetli pełne zestawienie i listę aplikacji wykorzystujących najwięcej miejsca.

Jeśli korzystacie z subskrypcji iCloud+, w narożniku pojawi się nowa ikona „Subscriber Edition”, Funkcje iCloud+ można wyświetlić i zarządzać nimi w sekcji iCloud+.

Został również dodany bardziej widoczny interfejs „Polecane dla Ciebie”, który sugeruje takie czynności jak usuwanie nieaktywnych kopii zapasowych, uaktualnienie do nowego planu iCloud+ i inne, a także zapewnia szybszy dostęp do kopii zapasowych iCloud.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx