wtorek, 18 czerwca

Podczas dzisiejszej konferencji Apple zaprezentował nową wersję systemu dla komputerów Mac pod nazwą macOS 15 Sequoia, zawierający kilka nowych funkcji wprowadzonych w iOS 18, a także nową funkcję ciągłości o nazwie iPhone Mirroring.

„Fantastyczne połączenie mocy układów scalonych Apple i legendarnej łatwości korzystania z macOS daje teraz Macowi jeszcze więcej możliwości. Z satysfakcją wprowadzamy macOS na nowe wyżyny za sprawą systemu macOS Sequoia – dużej aktualizacji zwiększającej produktywność i możliwości inteligentnych rozwiązań”, oświadczył Craig Federighi, starszy wiceprezes Apple w pionie Software Engineering.

‌iPhone‌ Mirroring umożliwi przeglądanie i kontrolowanie ‌iPhone’a‌ z poziomu komputera Mac. iPhone może zostać odzwierciedlony na komputerze Mac, pokazując wszystko, w tym ikony, ekran główny, aplikacje i nie tylko. Dowolną aplikację można otworzyć bezpośrednio z komputera Mac, a dźwięk z iPhone’a dociera nawet do komputera Mac. Przez cały ten czas iPhone pozostaje zablokowany, więc nikt inny nie może mieć do niego dostępu. Można będzie nawet płynnie przeciągać i upuszczać elementy i pliki z komputera Mac na iPhone’a.

‌macOS 15‌ udostępni także powiadomienia z iPhone’a na komputerze Mac, gdzie pojawiają się one obok powiadomień z komputera Mac. Ponadto macOS automatycznie dopasuje rozmiar okien do rozmiaru sąsiadującego z nimi i wypełni cały ekran, wykorzystując maksymalną powierzchnię ekranu.

Zmiany trafią również do Safari. Do Safari trafi funkcja Highlights, która umożliwi jeszcze łatwiejsze wyszukiwanie w sieci informacji, takich jak wskazówki dojazdu, streszczenia czy szybkie linki, żeby dowiedzieć się więcej o ludziach, muzyce, filmach czy serialach.

‌macOS 15‌ zawiera także nową dedykowaną aplikację Hasła, która umożliwia zarządzanie hasłami do sieci Wi-Fi, hasłami do aplikacji i stron internetowych, kodami weryfikacyjnymi i nie tylko. Hasła synchronizują się na różnych urządzeniach, a macOS korzysta z funkcji automatycznego uzupełniania, aby uzupełnić hasła w aplikacji Hasła. Aplikacja Hasła jest również dostępna w systemie Windows dzięki aplikacji iCloud dla Windows.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx