czwartek, 11 lipca

W modelach iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max przycisk czynności zastąpił fizyczny przełącznik dzwonka/wyciszenia znany ze starszych wersji iPhone’ów. iOS 18 sprawi, że przycisk czynności będzie jeszcze bardziej użyteczny.

Dzięki systemowi iOS 18 przycisk czynności może zostać przypisany do jednej z wielu opcji dostępnych w nowej galerii Centrum Sterowania. Umożliwia to szybkie włączanie trybu ciemnego, trybu samolotowego, hotspota i wielu innych funkcji. W pierwszej wersji beta systemu iOS 18 opcje takie jak tryb oszczędzania baterii i blokada orientacji ekranu wydają się być niedostępne.

przycisk-czynności-IOS18

Nowe opcje są uzupełnieniem istniejących już funkcji przycisku Akcji dostępnych w iOS 17, takich jak dzwonek/wyciszenie, nie przeszkadzać, aparat, latarka, notatka głosowa, lupa, tłumacz, skrót i dostępność. Niektóre z nowych opcji Centrum Sterowania można było już wcześniej uzyskać za pomocą funkcji Skrót lub Dostępność.

Chodzą słuchy, że przycisk czynności zostanie rozszerzony w tym roku na wszystkie cztery modele iPhone’a 16, dzięki czemu te nowe funkcje trafią na jeszcze więcej urządzeń.

iOS 18 jest obecnie w fazie testów beta i powinien zostać wydany we wrześniu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Stasiek
Stasiek
29 dni temu

Narazie to nie działa automatyczny tryb ciemny po zachodzie słońca…

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx