piątek, 19 kwietnia

Zgodnie z planem, Apple rozszerzył dziś usługę połączeń alarmowych przez satelitę na Austrię, Belgię, Włochy, Luksemburg, Holandię i Portugalię. W komunikacie prasowym Apple powiedział, że funkcja do działania wymaga wydanej dzisiaj aktualizacji iOS 16.4.

Połączenia alarmowe SOS przez satelitę umożliwiają modelom iPhone 14 łączenie się z satelitami Globalstar w krajach, w których ta funkcja jest dostępna, umożliwiając użytkownikom wysyłanie wiadomości tekstowych do dyspozytorów służb ratunkowych poza zasięgiem sieci komórkowej i Wi-Fi. Z usługi można korzystać bezpłatnie przez dwa lata po aktywacji iPhone’a 14.

Apple twierdzi, że w przypadku iOS 16.4 użytkownik wybierający lokalny numer alarmowy w nowo obsługiwanych krajach zostanie automatycznie przekierowany na 112, europejski numer alarmowy, w przypadku niepowodzenia połączenia z powodu braku połączenia komórkowego lub Wi-Fi.

W dokumencie wsparcia Apple ostrzega, że liście lub inne przeszkody mogą powodować dłuższe wysyłanie wiadomości lub jej nie wysłanie, a łączność satelitarna może nie działać w miejscach położonych powyżej 62° szerokości geograficznej, takich jak północne części Kanady i Alaska.

Awaryjne SOS przez satelitę zostało po raz pierwszy uruchomione w listopadzie w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie i wymaga iPhone’a 14, iPhone’a 14 Plus, iPhone’a 14 Pro lub iPhone’a 14 Pro Max. W grudniu usługa została rozszerzona na Francję, Niemcy, Irlandię i Wielką Brytanię. Użytkownicy iPhone’a powinni przeczytać dokument wsparcia firmy Apple, aby uzyskać ważne informacje na temat usługi.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx