piątek, 29 września

Apple w iOS 14 dodał funkcję zoptymalizowanego ładowania baterii dla AirPods, która została zaprojektowana w celu oszczędzania baterii AirPods i zmaksymalizowania jej żywotności.

Nowa funkcja ładowania AirPods pozwala słuchawkom nauczyć się codziennej rutyny ładowania i czekać na zakończenie ładowania powyżej 80 procent, aż będzie to potrzebne.

zdjęcie Twitter

Na przykład, jeśli AirPods są ładowane w nocy podczas snu, funkcja optymalizacji może od razu naładować je nawet do 80 procent, ale poczeka około godziny, zanim się obudzisz, aby naładować pozostałe 20 procent.

Apple stosuje podobny system optymalizacji stanu baterii dla iPhone’ów i nowszych komputerów Mac, aby wydłużyć całkowity czas pracy baterii urządzeń. Unikanie ciągłego uzupełniania baterii litowo-jonowej, gdy znajduje się ona na ładowarce, skraca czas, jaki urządzenie spędza z maksymalną pojemnością, a w dłuższym okresie czasu lepiej chroni to akumulator.

Zoptymalizowane ładowanie baterii zostało dodane do iPhone’a w iOS 13, a podobna funkcja zarządzania kondycją baterii została dodana do macOS w macOS Catalina 10.15.5.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx