wtorek, 4 października

W iOS i iPadOS 14 użytkownicy będą mogli po raz pierwszy ustawić aplikację innej firmy jako domyślną aplikację do obsługi poczty lub przeglądarkę, co jest znaczącą zmianą, której użytkownicy iOS chcieli od lat.

Apple nie wspomniał o nowej funkcji podczas dzisiejszej prezentacji, ale jest ona wspomniana na oficjalnej stronie prezentującej iOS 14.

Ustaw domyślne aplikacje do obsługi poczty e-mail i przeglądarkę. W systemie iOS 14 możesz ustawić aplikację innej firmy jako domyślną aplikację do obsługi poczty e-mail lub przeglądarkę w całym systemie.

Dzięki tej opcji użytkownicy iPhone’a i iPada, którzy preferują aplikacje e-mail innych firm takie jak Outlook czy Edison lub przeglądarki innych firm takie jak Chrome czy Opera, będą mogli domyślnie z nich korzystać, dotykając linków tworzących wiadomości e-mail lub otwierając okna przeglądarki.

Firma Apple została skrytykowana za zmuszanie użytkowników iOS do korzystania z wbudowanych aplikacji Safari i Mail, bez możliwości zmiany tych domyślnych ustawień, dlatego powinna to być mile widziana zmiana dla tych, którzy wolą aplikacje innych firm niż własne aplikacje Apple.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Irek
Irek
2 lat temu

Czy w Apple tv będzie można korzystać z jakiejkolwiek przeglądarki internetowej

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx