sobota, 2 marca

Wiele osób w obecnej sytuacji pandemii nosi maski zakrywające twarze podczas wychodzenia na zewnątrz, odwiedzania sklepów i innych codziennych zadań, a iPhone’y z Face ID nie odblokowują się, gdy twarz jest zasłonięta maską.

W wersji beta iOS 13.5 udostępnionej deweloperom, Apple usprawnił szybkość wyskakiwania hasła po wykryciu osoby noszącej maskę, dzięki czemu łatwiej jest dostać się do iPhone’a z hasłem, gdy rozpoznanie za pomocą Face ID się nie powiedzie.

Szybszy dostęp do interfejsu z kodem dostępu jest zauważalny po przesunięciu palcem w górę na ekranie głównym podczas odblokowywania iPhone’a, ponieważ czynność ta powoduje natychmiastowe otwarcie interfejsu z kodem dostępu, jeśli twarz jest zakryta maską.

Obecnie iPhone próbuje najpierw zainicjować Face ID, tworząc kilka sekund opóźnienia przed wyświetleniem interfejsu z kodem dostępu. Nowa, szybsza metoda wprowadzania kodu dostępu znacznie przyspiesza dostęp do telefonu.

Nowa funkcja będzie dostępna w iOS 13.5, aktualizacji, która powinna zostać opublikowana publicznie w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx