sobota, 2 marca

Apple w iOS 13.5 wprowadzi nową funkcję grupowego FaceTime, która ma na celu wyłączenie opcji, która automatycznie powiększa kafelek osoby mówiącej.

Grupowy FaceTime domyślnie ma widok dynamicznych kafelków dla każdej osoby. Osoba, która mówi w danym momencie, ma większy kafelek, podczas gdy kafelki osób, które nic nie mówią znikają w tle, co nie zawsze jest rozwiązaniem idealnym.

W sekcji ustawień FaceTime znajduje się teraz sekcja „Automatyczne wyeksponowanie” z przełącznikiem „Mówienie”. Wyłączenie przełącznika „Mówienie” powoduje, że kafelek osoby mówiącej w FaceTime nie powiększy się, umożliwiając pozostawianie kafelków wszystkim osób o tym samym rozmiarze. Jak zauważył The Verge, powiększanie kafelka wybranej osoby można wykonać, dotykając go.

Siatka ze statycznymi rozmiarami obrazu dla wszystkich uczestników jest być może lepsza w przypadku spotkań i wydarzeń, w których rozmawia wiele osób jednocześnie lub bezpośrednio po sobie i naśladuje opcje układu dostępne w Zoom i innych aplikacjach do czatowania wideo.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx