sobota, 20 kwietnia

HomePod i HomePod mini zyskają wsparcie dla odtwarzania bezstratnego dźwięku Apple Music w przyszłej aktualizacji oprogramowania wynika z informacji podanej na zaktualizowanym dokumencie wsparcia Apple.

Zaraz po wprowadzeniu bezstratnego dźwięku w Apple Music ‌HomePod‌ i ‌HomePod mini‌ nie będą go obsługiwać, ale zamiast tego będą obsługiwać Dolby Atmos dla Apple Music. Dolby Atmos, inaczej znany jako dźwięk przestrzenny, tworzy wciągające, trójwymiarowe wrażenia, które symulują muzykę wokół słuchacza. ‌Bezstratna muzyka Apple Music‌ zapewnia słuchaczom wyższą jakość dźwięku.

W czerwcu Apple zaoferuje subskrybentom ‌Apple Music‌ „Standardowy” poziom Apple Music‌ z bezstratnym dźwiękiem do 48 kHz oraz Hi-Res Lossless z dźwiękiem między 48 kHz a 192 kHz. Technologia Hi-Res Lossless wymaga zewnętrznego sprzętu, takiego jak konwerter cyfrowo-analogowy USB.

Chociaż bezstratny dźwięk ‌Apple Music‌ trafi w przyszłej aktualizacji oprogramowania na HomePod‌ i ‌HomePod mini‌, to AirPods i AirPods Pro nie uzyskają takiego wsparcia. W dokumencie wsparcia Apple wyjaśnia, że obecny Bluetooth nie obsługuje formatu wyższej jakości, który zapewnia bezstratny dźwięk Apple Music. Ponadto AirPods Max nie będą obsługiwały bezstratnej muzyki bezprzewodowo, jednak Apple twierdzi, że za pomocą kabla słuchawki nauszne będą odtwarzać bezstratny dźwięk.

Bezstratna muzyka ‌Apple Music‌ i Dolby Atmos będą dostępne w czerwcu z ponad 20 milionami utworów obsługujących bezstratny dźwięk i tysiącem utworów obsługujących Dolby Atmos.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx