poniedziałek, 27 maja

Apple Music otrzyma wsparcie dla dwóch nowych formatów audio w czerwcu, w tym Spatial Audio (dźwięk przestrzenny) i Lossless Audio (dźwięk bezstratny), ale najnowsze doniesienia twierdzą, że HomePod i HomePod mini nie będą obsługiwać bezstratnego dźwięku.

Witryna Apple wskazuje, że HomePod będzie obsługiwał dźwięk przestrzenny, ale nie jest jasne, czy obejmuje to HomePoda mini.

Dźwięk przestrzenny, oparty na Dolby Atmos, to wciągający trójwymiarowy format audio, który umożliwia muzykom miksowanie muzyki, dzięki czemu brzmi ona tak, jakby instrumenty otaczały użytkownika. Z drugiej strony, dźwięk bezstratny odnosi się do nagrań audio, które zostały skompresowane bez obniżenia ogólnej jakości dźwięku, co może skutkować lepszymi wrażeniami słuchowymi, chociaż różnica nie zawsze jest oczywista.

Apple Music będzie oferować dwa poziomy bezstratnego dźwięku, w tym standardowy dźwięk „Lossless” do 48 kHz i „Hi-Res Lossless” w zakresie od 48 kHz do 192 kHz. Apple powiedział, że „Hi-Res Lossless” będzie wymagał zewnętrznego sprzętu, takiego jak konwerter cyfrowo-analogowy USB.

Według Apple, dźwięk przestrzenny i dźwięk bezstratny będą dostępne w czerwcu dla wszystkich subskrybentów Apple Music bez dodatkowych kosztów na urządzeniach z systemem iOS 14.6, iPadOS 14.6, macOS 11.4 i tvOS 14.6 lub nowszym. Prawdopodobnie pojawi się również towarzysząca aktualizacja oprogramowania HomePod, która umożliwi obsługę dźwięku przestrzennego na czas przed uruchomieniem tej funkcji.

Dźwięk przestrzenny będzie dostępny dla tysięcy utworów w chwili premiery, a kolejne będą regularnie dodawane. Bezstratny dźwięk będzie dostępny w momencie premiery dla 20 milionów utworów, a do końca roku liczba ta wzrośnie do 75 milionów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx