sobota, 25 maja

Apple ogłosił, że od czerwca utwory Apple Music będą dostępne do strumieniowego przesyłania w formatach bezstratnych, ale bezstratny dźwięk nie będzie obsługiwany przez słuchawki AirPods, AirPods Max ani AirPods Pro.

Bezstratna muzyka jest kodowana jako pliki Apple Lossless Audio Codec, z bezstratną jakością w zakresie od 16-bitowego odtwarzania 44,1 kHz do 24-bitowego odtwarzania 48 kHz oraz bezstratnej jakości Hi-Res oferującej 24-bitową jakość 192 kHz.

‌AirPods‌, ‌AirPods Pro‌ i ‌AirPods Max są ograniczone do kodeka Bluetooth AAC po sparowaniu z iPhonem i nie będą w stanie przesyłać strumieniowo bezstratnych plików ‌Apple Music‌ co Apple potwierdził stronie T3.

Apple nie wspomniał o kompatybilności z AirPods w swoim komunikacie prasowym zapowiadającym nową funkcjonalność, a na swojej stronie internetowej Apple potwierdza, że bezstratny dźwięk można słuchać na iPhonie, iPadzie, Macu lub Apple TV, i co ciekawe, nie będzie go można słuchać na HomePodzie.

Bezstratny dźwięk Apple jest mniej skompresowany i oferuje dokładniejszą wersję z procesu nagrywania studyjnego dla muzyki, która brzmi zgodnie z zamierzeniami artysty. Bezstratny dźwięk zapewnia szerszy zakres dynamiki, aby wydobyć szczegóły i realizm muzyki.

Technologia Hi-Res Lossless będzie wymagać konwertera cyfrowo-analogowego USB lub podobnego sprzętu, ale zapewni najlepsze wrażenia dźwiękowe. Słuchanie bezstratnego dźwięku na iPhonie będzie wymagało słuchawek przewodowych i możliwe, że będzie potrzebny dodatkowy klucz sprzętowy, aby uzyskać najlepszą jakość dźwięku. AirPods Max nie będą również obsługiwały bezstratnego dźwięku nawet przez kabel Lightning co potwierdził Apple w rozmowie z Micah Singletonem.

Chociaż AirPods, AirPods Max i AirPods Pro nie będą obsługiwały bezstratnego dźwięku, to będą obsługiwać dźwięk przestrzenny z Dolby Atmos, a domyślnie Apple Music będzie automatycznie odtwarzać ścieżki Dolby Atmos na wszystkich słuchawkach AirPods i Beats z układem H1 lub W1.

Dźwięk bezstratny i dźwięk przestrzenny będą dodane do ‌Apple Music‌ bezpłatnie, więc zarówno nowi, jak i obecni subskrybenci otrzymają te funkcje w standardowej cenie usługi.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx