poniedziałek, 15 kwietnia

Apple wciąż pracuje nad komputerem iMac z większym wyświetlaczem i mocniejszym chipem przeznaczonym dla profesjonalistów twierdzi Mark Gurman z Bloomberga.

W swoim najnowszym biuletynie Power On, Gurman zasugerował, że Apple pracuje nad co najmniej dwoma modelami iMac, prawdopodobnie wykorzystującymi chipy z serii M3. Gurman twierdzi, że Apple prawdopodobnie wprowadzi zaktualizowanego 24-calowego iMaca ze standardowym chipem M3 w 2023 roku i kontynuuje prace nad wysokiej klasy modelem iMaca.

W marcu 2021 roku Apple wycofał iMaca Pro, a w marcu 2022 roku wycofał 27-calową wersję iMaca z procesorem Intel, pozostawiając na rynku jako jedyny model 24-calowego iMaca z chipem M1. Na razie Apple skutecznie zastąpił 27-calowego iMaca komputerem Mac Studio i dedykowanym mu wyświetlaczem Studio Display, a niektóre źródła twierdzą, że nie jest opracowywany żaden wysokiej klasy iMac, ale Gurman jest jednym z ekspertów twierdzących, że mocniejszy, większy iMac jest nadal w planach.

W prognozie Gurmana dotyczącej nadchodzących komputerów Mac z chipem M2 nie pojawił się nowy iMac. Pojawiły się za to nowe modele Mac mini z chipami ‌M2‌ i ‌M2‌ Pro, nowe 14-calowe i 16-calowe modele MacBook Pro z chipami ‌M2‌ Pro i ‌M2‌ Max oraz nowy komputer modułowy Mac Pro z chipami ‌M2‌ Ultra i „‌M2‌ Extreme”. Gurman spodziewa się, że zaktualizowany 24-calowy ‌iMac‌ będzie jednym z pierwszych komputerów Mac z serii ‌M3‌, w skład którego wejdzie zaktualizowany 13-calowy MacBook Air, zupełnie nowy 15-calowy ‌MacBook Air‌ i potencjalnie nowy 12-calowy notebook, który „wciąż jest na wczesnym etapie rozwoju.”

Gurman już wcześniej informował, że premiera nowego, topowego ‌iMaca‌ „nie nastąpi w najbliższym czasie”, a użycie w nich chipów serii ‌M3‌ wskazywałoby, że może pojawić się najwcześniej w 2023 roku. Oczekuje się, że rodzina chipów ‌M3‌ będzie zbudowana w technologii 3 nm TSMC, w przeciwieństwie do ‌M1‌ i ‌M2‌, które są budowane w procesie 5 nm. Oczekuje się, że bardziej zaawansowany proces produkcyjny przyniesie znaczną poprawę wydajności i wydajności.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx