niedziela, 26 maja

Apple pracuje nad co najmniej trzema zestawami do rzeczywistości rozszerzonej i rzeczywistości wirtualnej, z których pierwszy prawdopodobnie zostanie wprowadzony na rynek pod nazwą „Apple Reality Pro” twierdzi Mark Gurman z Bloomberga.

W najnowszym wydaniu swojego biuletynu „Power On” Gurman wyjaśnił, że istnieją co najmniej trzy aktywne zestawy Apple, o których jest świadomy, pod kodami „N301”, „N602” i „N421”.

Pierwsze z tych urządzeń, N301, jest, jak sądzi Gurman nazywane „Apple Reality Pro”. Mówi się, że Apple Reality Pro jest „high-endowym rywalem” dla nadchodzącego zestawu słuchawkowego Meta Quest Pro. N602 jest podobno następcą pierwszego zestawu słuchawkowego Apple Reality Pro i może pojawić się w niższej cenie. N421 to od dawna zapowiadane w plotkach okulary do rzeczywistości rozszerzonej, chociaż Gurman ostrzegł, że mogą nie zostać wypuszczone jeszcze przez jakiś czas.

Najnowszy raport Gurmana jest pierwszą konkretną wskazówką, jak może nazwać się pierwszy zestaw AR/VR Apple. Warto zauważyć, że nazwa „Reality Pro” zgadza się z ostatnimi zgłoszeniami znaku towarowego Apple. W zeszłym tygodniu Bloomberg poinformował, że Apple zarejestrował kilka nazw, które prawdopodobnie są powiązane z nadchodzącymi urządzeniami w tym „Reality Processor”, „Reality Pro” i „Reality One”.

Według analityka Ming-Chi Kuo, Apple planuje wprowadzić swój pierwszy zestaw rozszerzonej rzeczywistości już w styczniu przyszłego roku z potencjalnymi funkcjami takimi jak dwa wyświetlacze micro-OLED 4K, 15 modułami optycznymi, dwoma głównymi procesorami, łącznością Wi-Fi 6E, śledzeniem ruchu gałek ocznych, śledzeniem obiektów i sterowaniem gestami rąk. Przybliżona cena urządzenia jest jeszcze niejasna, ale niektóre raporty wskazują, że może kosztować około 3000 dolarów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx