wtorek, 25 czerwca

Jak informuje Mark Gurman z Bloomberga, Apple wewnętrznie omawiał pomysł wprowadzenia w przyszłym roku niektórych modeli iPhone’a bez fizycznego gniazda karty SIM. W swoim najnowszym biuletynie Power On Gurman powiedział, że ten ruch ma być częścią starań Apple na przejście na eSIM.

Gurman uważa, że gniazdo karty SIM może zostać usunięte z niektórych modeli iPhone’a 14, którego Apple ma zaprezentować za zaledwie trzy dni, chociaż powiedział, że istnieje możliwość, że zmiana ta nastąpi dopiero w iPhonie 15 w przyszłym roku. O ewentualnym usunięciu gniazda karty SIM mówiono już wcześniej wielokrotnie.

„Tym razem Apple zwiększy nacisk na eSIM, a operatorzy przygotowują się do przenoszenia użytkowników w stronę cyfrowych, osadzonych kart SIM, a nie fizycznych” – napisał Gurman w swoim biuletynie. „W rzeczywistości firma Apple rozważała całkowite usunięcie fizycznego gniazda karty SIM, począwszy od tego roku lub w przyszłym w niektórych modelach”.

eSIM to cyfrowa karta SIM, która umożliwia użytkownikom aktywowanie planu komórkowego bez konieczności używania fizycznej karty nano-SIM. Dostępność eSIM szybko rośnie. W Polsce posiada ją większość głównych operatorów, ale technologia ta wciąż nie jest dostępna we wszystkich krajach. Tym samym niektóre modele iPhone’a z gniazdem karty SIM będą musiały pozostać dostępne przez co najmniej kilka lat w okresie przejściowym.

Modele iPhone’a 13 obsługują już dwa profile eSIM, co pozwala użytkownikom na cyfrowe subskrybowanie kilku planów komórkowych i przełączanie się między nimi, co jest przydatne w podróży.

Usunięcie gniazda karty SIM może pomóc w dalszej poprawie wodoodporności iPhone’a i być może zwolnić niewielką ilość miejsca wewnątrz urządzenia.

Oczekuje się, że Apple ogłosi iPhone’a 14 podczas specjalnej konferencji w Steve Jobs Theatre już w środę o godzinie 19.00. Inne produkty, które zostaną ogłoszone, to modele Apple Watch Series 8, nowy Apple Watch SE, Apple Watch Pro i nowe AirPods Pro.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx