sobota, 24 lutego

Dyrektor Generalny Apple, Tim Cook, udzielił w tym tygodniu wywiadu dla China Daily, w którym po raz kolejny skomentował przyszłość rozszerzonej rzeczywistości i wspomniał o pracach Apple nad zestawem AR/VR.

Cook powiedział, że Apple jest podekscytowany możliwościami dostępnymi w rozszerzonej rzeczywistości, co nie jest zbyt dalekie od wcześniejszych komentarzy, które wygłosił, ale dodał, że ludzie powinni „być czujnym”, aby zobaczyć, co Apple będzie miał do zaoferowania.

Jestem niesamowicie podekscytowany AR, co pewnie wiecie, a kluczową rzeczą dla każdej technologii, w tym AR, jest umieszczenie ludzkości w jej centrum. I na tym skupiamy się każdego dnia. W tej chwili mamy dla przykładu ponad 14 000 aplikacji ARKit w App Store, które zapewniają doświadczenia AR milionom ludzi na całym świecie.

Myślę, że pomimo tego wciąż jesteśmy na bardzo wczesnym etapie ewolucji tej technologii. Nie mógłbym być bardziej podekscytowany możliwościami, które widzimy w tej przestrzeni więc bądźcie czujni, a zobaczycie, co mamy do zaoferowania.

Chociaż Apple nie potwierdził swoich prac nad urządzeniem AR/VR, plotki o tym krążą od lat. Oczekuje się, że zestaw Apple będzie oferować technologię rzeczywistości mieszanej, z zakrzywionym wizjerem i miękką siateczką, która przylega do twarzy. Będzie lżejszy niż inne zestawy słuchawkowe na rynku i będzie używał paska przypominającego Apple Watch, aby utrzymać go na miejscu.

Mówi się, że zestaw ma dwa wyświetlacze micro-OLED 4K, 15 modułów kamer, wydajne procesory odpowiadające chipom z serii M, funkcje śledzenia gałek ocznych, obsługę gestów dłoni i dźwięk przestrzenny. Po premierze zestaw może kosztować około 3000 dolarów.

Oczekuje się, że Apple zadebiutuje swoim zestawem AR/VR już w przyszłym roku i już demonstruje go członkom zarządu, co sugeruje, że zbliża się do ukończenia prac.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx