sobota, 24 lutego

W związku z tym, że proces Apple vs. Epic Games wciąż trwa, nic nie wskazuje na to, że Apple zezwoli na powrót popularnej gry Fortnite do App Store na iPhone’a i iPada.

‌Epic Games‌ znalazł jednak obejście tego problemu, współpracując z Nvidią. GeForce NOW, usługa strumieniowania gier firmy Nvidia, wkrótce doda obsługę Fortnite, umożliwiając grę w Fortnite za pośrednictwem przeglądarki na urządzeniach z systemem iOS z dotykowym sterowaniem.

Nvidia w listopadzie 2020 roku wprowadziła integrację z Safari, umożliwiając grę w bibliotekę gier GeForce NOW na urządzeniach z systemem iOS. W tym czasie Nvidia powiedziała, że współpracuje z „Epic Games” nad przyjazną sterowaniu dotykowemu wersję Fortnite, która będzie działać na iPhonie i iPadzie.

Ponad rok później Fortnite na urządzenia mobilne jest prawie gotowy do uruchomienia. Nvidia ogłosiła dziś nadchodzące wydanie ograniczonej czasowo zamkniętej bety Fortnite, do której użytkownicy mogą się zarejestrować.

Na stronie GeForce NOW znajduje się lista oczekujących, a Nvidia twierdzi, że gracze mogą zarejestrować się za darmo, aby zagrać w nową, sterowaną dotykiem wersję Fortnite na urządzeniach mobilnych. Gra będzie dostępna na urządzeniach z systemem Android i iOS poprzez integrację z przeglądarką.

Osoby zainteresowane możliwością gry będą musiały utworzyć konto Nvidia i zapisać się na listę oczekujących, a także zarejestrować się w usłudze GeForce NOW. Zarówno bezpłatne, jak i priorytetowe członkostwo mają równe szanse na uzyskanie dostępu do wersji beta, ale Nvidia twierdzi, że liczba miejsc jest ograniczona.

Wybrani betatesterzy otrzymają dostęp do mobilnej gry Fortnite jeszcze w styczniu, a po ograniczonej czasowo wersji beta możemy spodziewać się oficjalnej premiery Fortnite w usłudze GeForce NOW. W tej chwili nie ma słowa, kiedy Fortnite może być dostępny szerzej.

Gra Fortnite nie jest dostępna w App Store od 13 sierpnia 2020 roku, kiedy to Apple ją usunął po tym, jak „Epic Games” złamał wytyczne Apple dotyczące App Store i opcji bezpośredniego zakupu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx