poniedziałek, 15 kwietnia

Microsoft zatrudnił Mike’a Filippo, projektanta półprzewodników, który wcześniej pracował w Apple jako architekt chipów, informuje Bloomberg.

Microsoft zamierza dalej rozwijać projekty chipów dla serwerów, które zasilają jego usługi przetwarzania w chmurze, a Filippo w firmie Microsoft będzie pracował nad procesorami dla serwerów Azure.

Filippo dołączył do Apple w 2019 roku po dekadzie projektowania półprzewodników w ARM, gdzie przypisuje się mu rozwój niektórych podstawowych technologii stosowanych w telefonach i innych urządzeniach. Filippo był odpowiedzialny za opracowanie kilku układów ARM w tym Cortex-A76, Cortex-A72, Cortex-A57 oraz nadchodzących układów 7nm+ i 5nm.

Przed podjęciem pracy w ARM Filippo pracował w AMD i Intelu, a także był inżynierem wysokiej rangi w zespole chipów Apple. Apple w ostatnich tygodniach stracił część osób zatrudnionych przy chipach. Były dyrektor ds. architektury systemów Mac, Jeff Wilcox, odszedł z firmy Apple w grudniu i od tego czasu przeszedł do firmy Intel, gdzie będzie pracował nad nowymi układami SoC firmy Intel.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx