niedziela, 5 lutego

Producent automatyki domowej firma Fibaro ogłosiła nowy zestaw produktów z obsługą HomeKit, który w skład którego wchodzą dwa wykrywacze ruchu oraz wykrywacz bezpieczeństwa wewnętrznego w postaci czujnika powodzi, który firma nazywa „pierwszym wykrywającym wodę i wycieki urządzeniem w ekosystemie HomeKit Apple”. Każdy z trzech nowych produktów – Fibaro Flood Sensor, Fibaro Motion Sensor i Fibaro Door/Window Sensor – zawiera Bluetooth i jest kompatybilny z Apple HomeKit.

Flood Sensor wykrywa wodę jak tylko się pojawi i ostrzega użytkownika o potencjalnych uszkodzeniach w związku ze zbliżającą się wodą poprzez system alarmu. Fibaro mówi, że urządzenie można również dodać do tzw. „sceny” czyli grupy poleceń przekazywanych do urządzeń dzięki podłączeniu czujnika powodzi do innych produktów HomeKit uruchamianych jednocześnie za pomocą aplikacji. Urządzenie obejmuje też pomiar temperatury, dzięki czemu użytkownik może sprawdzić poziom temperatury w pokojach w swoim domu, a firma twierdzi, że może to być przydatna w zimie „wyprzedzając pęknięcie rury i inne potencjalne problemy.”

Dwa pozostałe zapowiedziane produkty Fibaro skupiają się na detekcji ruchu wokół domu oraz w pobliżu jego wejść. Fibaro Motion Sensor wykrywa ruch oraz temperaturę w pomieszczeniu, a badając natężenie światła gromadzi informacje na temat użytkownika aby ostrzec go przed włamaniem i innymi anomaliami. Door/Window Sensor może być umieszczony w dowolnym oknie lub drzwiach dla dodania kolejnej warstwy zabezpieczeń dla domu, oraz zaalarmowania użytkownika o naruszeniu bezpieczeństwa w każdym potencjalnym punkcie wejścia.

Wszystkie trzy urządzenia mogą być podłączone do aplikacji iOS Fibaro, która zawiera funkcje, takie jak kontrola stanu urządzenia i powiadomienia. Dzięki wprowadzeniu nowej aplikacji Home w iOS 10 użytkownik może również uzyskać dostęp do produktów Fibaro bezpośrednio przez aplikację firmy Apple, a także przez Centrum Sterowania oraz korzystać z Siri do kontrolowania jej funkcji.

Ta Polska firma sprzedaje swoje produkty za pośrednictwem autoryzowanych sprzedawców – podobnie jak całe systemy inteligentnego domu. Pojedyncze urządzenia firma wycenia na 59.99$ za czujnik  powodziowy, 69,99$ za sensor ruchu oraz 59.99$ za czujnik na okna i drzwi.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Rybczyk Łukasz
Rybczyk Łukasz
6 lat temu

Fajnie, są pierwsi i na pewno na tym skorzystają, ale 60 $ za kontaktron to lekka przesada. Mam nadzieję, że inni polscy producenci, m.in. mój http://www.grenton.pl też pójdą w kierunku homekit’a, ale pozostaną na dotychczasowych cenach.

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx