sobota, 4 lutego

Zapowiadana już od dawna gra Super Mario Run jest już dostępna w App Store zarówno dla iPhone’a, iPada i iPoda touch, stając się pierwszą oficjalną grą na smartfona i tablet z kultowym bohaterem Nintendo. Gra jest do pobrania za darmo, ale za odblokowanie wszystkich 24 poziomów w 6 światach musimy zapłacić 10 EUR.

Gra jest klasyczną platformówką przeznaczoną do rozgrywki jedną ręką. Mario biegnie do przodu automatycznie a za pomocą dotknięcia ekranu możemy nim skakać, zbierać monety, rzucić się na goombasy, unikać przeszkód i dotrzeć do masztu pod koniec każdej planszy zanim skończy się nam czas. Ostatecznie Mario musi uratować księżniczkę Peach z niesławnego Bowser.

Pierwsze plansze, w które można za darmo wydają się być dość proste, ale podobno większe wyzwania czekają na nas na wyższych poziomach. Na poziomach trudniejszych gracz będzie musiał wykonywać dłuższe skoki, omijać bloki, które uruchamia Mario oraz inne wyzwania.

Ze względu na piractwo i kwestie bezpieczeństwa, Super Mario Run wymaga do grania połączenia z internetem. Urządzenie iOS musi być podłączone do Wi-Fi lub sieci komórkowej w trakcie rozgrywki, w dużej mierze wyklucza to wykorzystanie jej w samolocie lub metrze.

Gra Super Mario Run oznacza zmianę nastawienia Nintendo, które od lat odmawiało wprowadzenia swoich popularnych serii takich jak Mario, Pokemony i The Legend of Zelda na smartfony i tablety, ograniczając te tytuły do własnych konsol takich jak Wii i Nintendo 3DS.

https://www.youtube.com/watch?v=Qpdfg5km60w

Apple i Nintendo prowadziły dość agresywny marketing związany z grą, od czasu jej zapowiedzi we wrześniu. Niektórzy analitycy uważają nawet, że Super Mario Run może przebić nawet letni hit Pokémon Go pod względem ilości pobrań, ale nie przychodów. Gra trafiła dziś jednocześnie do 151 krajów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin
Marcin
6 lat temu

Z czystej ciekawości pobrałem tę grę i powiem krótko – jest świetna!! Szkoda, że dla 10-latków 😉 Jeśli ktoś pamięta jeszcze oryginalną wersję Mario – ta niestety w niczym jej nie przypomina. Po 5 min „zabawy” – odinstalowałem.

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx