poniedziałek, 11 grudnia

Facebook ogłosił dziś wprowadzenie nowej funkcji społecznościowej do swojej aplikacji mobilnej o nazwie „Znajomi w pobliżu”. Funkcja pozwala użytkownikom Facebooka, aby od czasu do czasu otrzymywali powiadomienia kiedy wspólni znajomi znajdują się w pobliskich miejscach czyli coś podobnego do możliwości oferowanych przez Foursquare czy usługę Apple Find My Friends.

Jeśli włączysz funkcję „Znajomi w pobliżu”, od czasu do czasu będziesz otrzymywać powiadomienia o znajomych znajdujących się w Twoje okolicy, dzięki czemu można zyskać okazję by spotkać się z nimi. Na przykład, kiedy udajesz się do kina, „znajomi w pobliżu” poinformuje Cię czy przyjaciele są niedaleko i czy możecie zobaczyć ten film razem lub spotkać się później.

nearby-friends-press-1

Podobna funkcja „Znajdź przyjaciół w pobliżu” została wdrożona przez Facebooka w 2012 roku, ale szybko została usunięta. Tym razem Facebook zapewnia, że „znajomi w pobliżu” trafią do aplikacji iOS w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Facebook zwraca uwagę, że funkcja „znajomi w pobliżu” jest opcjonalna. Możesz wybrać, kto może sprawdzić czy jesteś w pobliżu (na przykład: znajomi, bliscy przyjaciele, lub konkretne osoby z listy znajomych) a funkcję można włączyć i wyłączyć w dowolnym momencie. Udostępnianie swojej lokalizacji odbywa się na dwa sposoby – ty i twoi znajomi muszą włączyć usługę i wybrać dzielenia się lokalizacją między ze sobą, aby zobaczyć czy jesteś w pobliżu. Twoi znajomi będą mogli zobaczyć czy jesteś w pobliżu, jeśli podzielisz się z nimi informacją o tym i na odwrót. I to dobrze, bo nie musimy się obawiać, że ktoś nas będzie śledził przez cały tydzień.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx