czwartek, 22 lutego

shazam_iOS8

Apple pracuje nad funkcją identyfikacji utworów muzycznych jako nowego dodatku do iOS 8, donosi Bloomberg. Firma planuje współpracować z serwisem rozpoznawania muzyki Shazam aby zaoferować użytkownikom możliwość poznania odtwarzanego utworu w radio czy pochodzącą z innego źródła, takiego jak telewizor.

Spółka planuje zaprezentować funkcję rozpoznawania piosenek w aktualizacji swojego mobilnego oprogramowania iOS, co pozwoli użytkownikom zidentyfikować piosenkę i jej artystę za pomocą iPhone’a lub iPada, wspominają dwie osoby z wiedzą o produkcie, które prosiły o zachowanie anonimowości ponieważ funkcja nie jest publiczna. Apple współpracuje z Shazam Entertainment Ltd., której technologia rozpoznaje utwory zbierając dźwięk z mikrofonu telefonu i spasowując go z bazą danych utworów.

Oprócz Shazam, istnieje kilka innych aplikacji, w tym SoundHound, oferujących możliwość identyfikacji muzyki i multimediów. Aplikacje używają mikrofonu iPhone’a do odsłuchania krótkich klipów dźwiękowych, pasując je z utworami w bazie danych i zapewniając dodatkowe informacje, takie jak tekst utworu i linki z możliwością zakupu.

Shazam jest również w stanie rozpoznać programy telewizyjne i inne media, więc możliwe, że funkcja identyfikacji w iOS od Apple może oferować podobne możliwości. Według agencji Bloomberg, funkcja zostanie bezpośrednio zintegrowana z iOS i nie będzie musiała być pobierana jako samodzielna aplikacja. Będzie współpracować z Siri, dzięki czemu użytkownicy będą mogli zapytać co to za utwór.

Wcześniej w tym miesiącu, pojawiły się informacje, że Apple planuje zreorganizować swój sklep muzyczny iTunes, w celu zwiększenia popularności wobec spadku sprzedaży muzyki cyfrowej. Mówi się, że firma bierze pod uwagę iTunes dla Androida i usługi strumieniowego przesyłania muzyki na żądanie, podobnie jak Spotify. Funkcja identyfikacji piosenek mogłaby zostać wprowadzona właśnie w ramach remontu iTunes i jest również możliwe, że pobierane utwory pojawią się w wyższej jakości.

Apple tradycyjnie zapowiadał aktualizację swojego systemu operacyjnego podczas corocznych Worldwide Developers Conference, więc i tym razem spodziewamy się, że iOS 8 będziemy mogli podejrzeć 2 czerwca, podczas tegorocznej konferencji.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx