poniedziałek, 15 lipca

Zaledwie tydzień po tym, jak Apple zamknął konto dewelopera Epic Games, Epic złożył wniosek o wstępny nakaz, który pozwoliłby grze Fortnite wrócić z powrotem do App Store i przywrócił dostęp do konta dewelopera.

We wniosku Epic Games twierdzi, że był gotowy rzucić wyzwanie Apple, „ponieważ było to słuszne” i „miał lepszą pozycję niż wiele innych firm, aby przetrwał burzę”. Epic opisuje Apple jako „monopolistę”, który utrzymuje swoją dominującą pozycję poprzez „wyraźny zakaz jakiegokolwiek wejścia konkurencji” zarówno na rynki dystrybucji aplikacji, jak i przetwarzania płatności w aplikacjach.

Epic wspomina, że „prawdopodobnie poniesie nieodwracalne szkody”, jeśli Fortnite nie zostanie udostępniony w App Store i że „bilans szkód zdecydowanie jest na niekorzyść Epic”, powołując się na to, że liczba aktywnych użytkowników iOS spadła już o ponad 60% od czasu początkowego usunięcia aplikacji z App Store.

Fortnite wprowadził opcję płatności bezpośrednich w połowie sierpnia, który omijał system zakupów w aplikacji stworzony przez Apple, umożliwiając płatności bezpośrednio do Epic Games. Niedługo po tym, jak Apple usunął aplikację z App Store za lekceważenie zasad sklepu, Epic wniósł pozew sądowy co doprowadziło do szybko zaostrzającej się walki prawnej między obiema firmami.

Epic odmówił wycofania się z opcji bezpośredniego zakupu dodanej do Fortnite, a Apple nie zezwolił na aplikację w App Store, dopóki opcja płatności bezpośredniej nie zostanie usunięta. Apple powiedział firmie Epic, że jest gotowy „powitać Fortnite z powrotem na iOS”, jeśli Epic usunie opcję płatności bezpośredniej i powróci do status quo na czas walki prawnej w sądzie, jednak Epic odmówił.

Wstępny nakaz został złożony w piątek w sądzie okręgowym Stanów Zjednoczonych dla Północnego Dystryktu Kalifornii, a rozprawa odbędzie się 28 września.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx