poniedziałek, 4 marca

Firma Epic Games ogłosiła, że gra „Fortnite: Ratowanie Świata” nie będzie już działać na macOS po zamknięciu konta dewelopera Epic Games przez Apple.

Fortnite narusza zasady App Store od 13 sierpnia, kiedy to wprowadził opcję płatności bezpośredniej, która omijała system zakupów w aplikacji Apple, umożliwiając płatności bezpośrednio do Epic Games. Wkrótce po tym, jak Epic rażąco zlekceważył zasady App Store, Apple wycofał aplikację ze sklepu, co doprowadziło do wniesienia pozwu przez Epic i szybko zaostrzającej się walki prawnej między obiema firmami.

Odkąd Epic zainicjował spór z Apple, odmówił wycofania się z opcji bezpośredniego zakupu dodanej do Fortnite, a Apple odmówił pozostanie aplikacji z opcją płatności bezpośredniej w App Store. Apple powiedział firmie Epic, że jest gotowy „powitać Fortnite z powrotem na iOS”, jeśli Epic usunie opcję płatności bezpośredniej i powróci do stanu poprzedniego na czas walki prawnej w sądzie, ale Epic odmówił.

Pod koniec ubiegłego miesiąca Apple zamknął konto programisty ‌Epic Games‌, co oznacza, że nie może już tworzyć aplikacji ani wydawać aktualizacji dla żadnego z systemów operacyjnych Apple. Rezultat jest widoczny w potwierdzeniu od Epic, że Fortnite: Ratowanie Świata będzie tracić wsparcie w systemie macOS.

Apple uniemożliwia firmie Epic dystrybucję gier i aktualizacji na komputerach Mac, co sprawia, że nie możemy dalej rozwijać ani oferować Fortnite: Ratowanie Świata na tej platformie. Nadchodząca aktualizacja 14.20 spowoduje błędy w wersji 13.40, wskutek czego wrażenia z rozgrywki nie będą najlepsze. Ponieważ nie jesteśmy w stanie publikować aktualizacji ani naprawiać błędów, od 23 września 2020 roku kampania Fortnite: Ratowanie Świata przestanie być dostępna na macOS.

Epic poinformował również, że odda pieniądze za ostatnie zakupy w grze. Od dzisiaj zakupy w grach nie będą już dostępne w systemie macOS. Ze względu na system dzielenia postępów bohaterowie, schematy i baza główna graczy będą automatycznie przenoszone między obsługiwanymi platformami.

Użytkownicy komputerów Mac nadal mogą grać w wersję 13.40 Fortnite: Battle Royale, ale ze względu na działania Apple ich gry nie będą aktualizowane do najnowszej wersji.

Apple i Epic Games przygotowują się do przesłuchania w sprawie wstępnego nakazu podjęcia decyzji, czy Apple będzie zmuszone przywrócić Fortnite do App Store, ponieważ toczy się walka prawna między obiema firmami. Od tego czasu Apple złożył pozew przeciwko spółce Epic, żądając odszkodowania za naruszenie umowy.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx